Facebook

Aktualności

DEN 2017 w Powiatowym Zespole Szkół w Bodzentynie

Dla niektórych osób piątek trzynastego to pechowy dzień jednak nie dla pierwszaków Powiatowego Zespołu Szkół w Bodzentynie. To w piątek 13 października obchodziliśmy w całym kraju Dzień Edukacji Narodowej, który oficjalnie wypada  14 dnia października. Podczas tego święta zazwyczaj odbywają się akademie ale przede wszystkim ślubowania uczniów klas pierwszych, którzy oficjalnie wstępują w szeregi uczniów szkoły średniej.

Bezpłatny pomiar ciała i konsultacje z trenerami odżywiania

Czy odczuwasz zmęczenie w ciągu dnia? Często boli Cię głowa? Chcesz schudnąć? A może jesteś sportowcem i chcesz poprawić swoje wyniki? Już w najbliższą sobotę o godzinie 15:00 w Powiatowym Zespole Szkół w Bodzentynie (Liceum)  zapraszamy na bezpłatny wyjątkowy pomiar 10 parametrów składu ciała połączony z konsultacją. Dowiedz się jak nawodniony jest Twój organizm, gdzie odkłada się tkanka tłuszczowa i przekonaj się na ile lat czuje się Twój organizm! A przede wszystkim – sprawdź jak 10 parametrów wpływa na Twoje zdrowie i samopoczucie. 

II Przegląd Pieśni Patriotycznych - Zaproszenie

Samorząd Miasta i Gminy Bodzentyn wraz z Miejsko - Gminnym Centrum Kultury i Turystyki w Bodzentynie serdecznie zapraszają na II Przegląd Pieśni Patriotycznych. Wydarzenie odbędzie się 11 listopada w Gimnazjum im. Jana Piwnika Ponurego ul. Wolności 4, Bodzentyn. Swoje uczestnictwo można zgłaszać do 20 października drogą mailową lub osobiście. Więcej informacji na zdjęciach poniżej.

Budżet Obywatelski 2018! Czas....Start!

Druga edycja Budżetu Obywatelskiego Miasta Bodzentyn rozpoczęta. W tym roku na realizację projektów dostępna jest kwota 80 143, 93 zł, która w porównaniu z zeszłym rokiem jest większa o około 20 tysięcy złotych. Głosowanie nad projektami, które pozytywnie przejdą weryfikacje odbędzie się w styczniu 2018 roku. Jeśli chcesz mieć faktyczny wpływ na to co dzieje się w mieście weź udział w Budżecie Obywatelskim! Zachęcamy do składania swoich propozycji projektów bo naprawę warto. 

SZOP już w Bodzentynie

Od kilku dni w Mieście i Gminie Bodzentyn do dyspozycji mieszkańców został oddany system SZOP czyli System Zgłaszania Obywatelskich Potrzeb. Dzięki temu systemowi każdy mieszkaniec gminy może zdalnie z domu przy użyciu komputera lub smartfona zgłosić np. usterkę lampy stojącej przy drodze, dziurę w jezdni, niebezpieczeństwo oraz wiele innych informacji związanych z zagrożeniami i potrzebami w naszej gminie. Aby to zrobić należy kliknąć w ten link https://www.e-potrzeby.pl/Bodzentyn/map i w kilku prostych krokach stworzyć zgłoszenie. 

Trwają poszukiwania mieszkańca Celin. Pomóż!

Nadal trwają poszukiwania pana Bogusława Ryby z Celin, gmina Bodzentyn. Pan Bogusław wyszedł z domu na grzyby 6 września 2017 roku i do chwili obecnej nie powrócił. Komisariat Policji w Bodzentynie i KMP w Kielcach prosi wszystkie osoby, które wiedzą coś na temat zaginionej osoby o kontakt pod tel. nr. 41 349 1316, tel. kom. 608 341 719, KMP w Kielcach tel. nr. 41 349 3310 oraz telefony alarmowe 997, 112. 

Udane nocne biegane nad zalewem w Wilkowie - Nocny Bieg Wilkołaka

Po długim planowaniu i przygotowaniach pierwszej edycji Nocnego Biegu Wilkołaka przyszedł czas na realizacje wydarzenia. Zawody odbyły się 29 września nad zalewem w Wilkowie, gdzie na starcie zameldowało się blisko 150 osób z całego województwa Świętokrzyskiego ale również znalazły się osoby z poza granic naszego regionu. Impreza była przeznaczona nie tylko dla biegaczy ale również miłośników popularnych "kijków". 

Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP w Bodzentynie z nowym sprzetem

W dniu 2 sierpnia br. Gmina Bodzentyn reprezentowana przez pana Burmistrza Dariusza Skibę podpisała umowę w ramach programu „Odnowa Wsi Świętokrzyskiej” z Samorządem Województwa Świętokrzyskiego, którego przedstawicielem był Członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego pan Piotr Żołądek. Gmina Bodzentyn otrzymała dotację w wysokości 4629,92 zł na realizację projektu pt. „Doposażenie Młodzieżowej Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej w Bodzentynie”. Całkowity koszt projektu wynosił 9764,32 zł, z czego pozostałą kwotę stanowi udział własny wnioskodawcy.

Formy wsparcia w sektorze Ekonomi Społecznej - Zaproszenie

Wszystkich zainteresowanych formami wsparcia w sektorze Ekonomii Społecznej zapraszamy wraz z Burmistrzem Miasta i Gminy Bodzentyn Dariuszem Skibą oraz Kielecko - Ostrowieckim Ośrodkiem Wsparcia Ekonomii Społecznej na spotkanie, które odbędzie się 10 października 2017 roku o godzinie 17:00 w sali Miejsko  - Gminnego Centrum Kultury i Turystyki w Bodzentynie, ul. Rynek Górny 11. Więcej informacji o spotkaniu na plakatach poniżej. 

Bodzentyn spłynął miodem - relacja z Świętokrzyskich Dni Miodu

Na jeden dzień Bodzentyn stał się świętokrzyską stolicą miodu. W niedzielne popołudnie na Rynek Górny zjechało wielu wystawców i entuzjastów miodu z całego województwa świętokrzyskiego. Podczas kilkugodzinnego wydarzenia przybyli goście mogli skosztować miodów z lokalnych pasiek, smakołyków przygotowanych przez lokalne stowarzyszenia na bazie miodu, kupić miód, zobaczyć jak się kiedyś tworzyło ule, posłuchać o historii pszczelarstwa w naszym regionie, dowiedzieć się więcej o szansach jakie ono daje oraz zagrożeniach jakie napotykają pszczoły i pszczelarze w obecnych czasach.