Aktualności

Przeniesienie figury Niepokalanie Poczętej Najświętszej Maryi Panny

Każdy z nas spacerując po ulicy Suchedniowskiej w okolicy Poczty oraz Urzędu Miasta i Gminy widział na skarpie figurkę z 1893 roku przedstawiającą Niepokalanie Poczętą Najświętszą Maryję Pannę. Przez ostatnie lata ta zabytkowa figura nie przeszła potrzebnych prac konserwatorskich oraz była narażona na przechylenie w kierunku skarpy co mogło doprowadzić do jej całkowitego zniszczenia. Dzięki porozumieniu Miejsko - Gminnego Centrum Kultury i Turystyki w Bodzentynie z Świętokrzyskim Konserwatorem Zabytków figura została przesunięta bliżej ogrodzenia Urzędu MiG, gdzie spoczęła bezpiecznie na nowym fundamencie. Jest to I etap prac przy figurze. Na kolejne trzeb apoczekać do wiosny. 

Dofinansowania dla stowarzyszeń z terenu MiG Bodzentyn

W dzień Świętego Mikołaja stowarzyszenia z terenu Miasta i Gminy Bodzentyn otrzymały dofinansowanie na przyszłe działania w wysokości 36 000 zł w ramach Programu Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Pozyskane fundusze zostaną przekazane na realizację czterech wcześniej złożonych projektów: aktywni i bezpieczni, aktywne wakacje, materiały promocyjne jako środek komunikacji z turystą oraz integracja społeczności lokalnej poprzez organizację wydarzeń społeczno - kulturalnych. W współpracy z MGCKiT w Bodzentynie środki na działania otrzymają: Stowarzyszenie Strefa Wokół Łysej Góry, Stowarzyszenie „Miejska Góra” na rzecz rozwoju Celin i Podgórza oraz Stowarzyszenia rozwoju wsi i edukacji „Nasza szkoła" w Psarach. 

Odszedł Stefan Rachtan

Wczoraj w wieku 86 lat z naszej wspólnoty odszedł człowiek, który zrobił dla naszego miasta tak wiele, że nie sposób tego zliczyć. Stefan Rachtan - nauczyciel, wychowawca, dyrektor, regionalista, a przede wszystkim wspaniały, pełen pasji i dobra człowiek. Pan Stefan jest Honorowym Obywatelem Miasta Bodzentyn. Urodził się 16 listopada 1932 r. w Dąbrowie pow. kielecki, syn Jana i Władysławy z Goździów. Żonaty, żona Krystyna z domu Wołczyk, ojciec dwójki dzieci Bogusławy i Michała. Pogrzeb odbędzie się w piątek 7 grudnia o godzinie 13:00.

III Przegląd Pieśni Patriotycznych Bodzentyn 2018 - relacja, zdjęcia i wideo

Trzecia edycja Przeglądu Pieśni Patriotycznych w Bodzentynie już za nami. W szranki stanęło w sumie 38 zespołów oraz solistów, którzy zmierzyli się w czterech kategoriach: dorośli solo, dorośli zespół oraz dzieci i młodzież zespół i młodzież solo. Każdy z uczestników miał za zadanie przygotować jeden utwór o charakterystyce patriotycznej w języku polskim o maksymalnej długości 5 minut. Jury oceniało występy pod znakiem walorów głosowych artystów, doboru repertuaru, interpretacji utworu, poziomu trudności wykonania oraz ogólnego wyrazu artystycznego Jak w poprzednich latach zainteresowanie przeglądem było bardzo duże zarówno wśród uczestników jak i widzów, którzy licznie przybyli aby wspierać i dopingować swoich faworytów. 

70 lat historii Łysicy Bodzentyn

Rok 2018 jest szczególną datą pod wieloma względami, głownie jeśli mówimy o okrągłych rocznicach takich jak 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Ważny jubileusz obchodzi w tym roku również Łysica Bodzentyn. Klub sportowy, dzięki któremu już przez 70 lat w Bodzentynie szkoleni są piłkarze i od kilku lat piłkarki jest niezwykle ceniony i uznawany zarówno wśród mieszkańców gminy jak również wielu sympatyków z całego powiatu i województwa. Uroczystości związane z rocznicą 70-lecia Łysicy dobyły się w sobotę 24 listopada o godzinie 10:00 w Gimnazjum w Bodzentynie. Tego dnia uroczystości składały się z części oficjalnej i  dwóch meczy w wykonaniu żeńskiej drużyny Łysicy Bodzentyn oraz meczu oldbojów Łysicy z zespołem KSZO Ostrowiec Świętokrzyski.

II etap Rewitalizacji miasta Bodzentyn coraz bliżej

Z początkiem listopada w Urzędzie Miasta i Gminy Bodzentyn została podpisana umowa na realizację zamówienia: „Wykonanie dokumentacji projektowo - kosztorysowej infrastruktury drogowej w ramach projektu - Rewitalizacja miasta Bodzentyn - etap II”. 8 listopada umowę podpisał Burmistrz Miasta i Gminy Bodzentyn Dariusz Skiba wraz z reprezentantem wykonawcy dokumentacji projektowo - kosztorysowej infrastruktury drogowej panem Jarosławem Bialką w obecności skarbnika gminy Artura Nadolnego. Wynagrodzenie za wykonanie dokumentacji projektowo - kosztorysowej infrastruktury drogowej wynosi 180 970,00 zł brutto.

Licealiści na zawodach strzeleckich

Wśród wielu wydarzeń związanych z obchodami 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, 16 listopada 2018 r. młodzież bodzentyńskiego liceum reprezentowała szkołę podczas Wojewódzkich Szkolnych Zawodów Strzeleckich, które były częścią tegorocznych obchodów. Zawody odbyły się w Kostomłotach Drugich. W rywalizacji liczącej ponad 100 zawodników i zawodniczek uczeń Powiatowego Zespołu Szkół w Bodzentynie - Arkadiusz Cisak zajął II miejsce, natomiast drużyna reprezentująca szkołę w składzie: Arkadiusz Cisak, Jakub Mazurkiewicz, Kacper Dadziak, Maria Wierzbińska, Ania Skrzeczyna zajęła V miejsce wśród 11 drużyn z całego województwa.