Aktualności

Jak i gdzie głosować? Poradnik wyborczy 2018

Do Wyborów Samorządowych 2018 pozostało już tylko kilka dni. W niedzielę 21 października idąc do urn wyborczych zadecydujemy o tym kto będzie rządził miastem, gminą i reprezentował nas w Radzie Miejskiej, Radzie Powiatu oraz Sejmiku Województwa przez najbliższe 5 lat. Pomijając ilość kandydatów i inne tego typu informacje bardzo ważne jest to co powinieneś wiedzieć idąc na niedzielne głosowanie.

Koncepcja stawów biskupich w Bodzentynie po rewitalizacji

Niemal każdy mieszkaniec Bodzentyna wie, gdzie w mieście znajdują się stawy biskupie lub miejsce bardziej znane jako "małpi gaj". Wkrótce to miejsce może zmienić się nie do poznania. Pamiętamy jak kilka lat temu istniała tam ścieżka edukacyjna, która delikatnie mówiąc została niestety zniszczona i ostatecznie zamknięta. Teraz dla tego obszaru pojawiła się nowa szansa związana z rewitalizacją Bodzentyna.

Podsumowanie współpracy w Świętokrzyskim Parku Narodowym

Środa 10 października w siedzibie Świętokrzyskiego Parku Narodowego upłynęła pod znakiem spotkania zainicjowanego przez Dyrektora ŚPN dr inż. Jana Reklewskiego. Wydarzenie, w którym wziął udział Dyrektor ŚPN, Burmistrz Dariusz Skiba, radni, sołtysi oraz przedstawiciele branży turystycznej i pracownicy ŚPN zostało utworzone w celu podsumowania współpracy pomiędzy Urzędem Miasta i Gminy Bodzentyn a Świętokrzyskim Parkiem Narodowym. 

Po raz pierwszy maszerowali Szlakiem Józefa Piłsudskiego

W piątek 5 dnia października blisko setka osób wzięła udział w I Marszu Szlakiem Józefa Piłsudskiego w Górach Świętokrzyskich. Wydarzenie to zostało zorganizowane w celu uczczenia 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości na terenie gminy Wąchock i gminy Bodzentyn oraz wspomnienia wielkiego człowieka jakim był Marszałek Józef Piłsudski. Uroczystości rozpoczęły się w Parszowie, gdzie w Szkole Podstawowej odsłonięto tablicę upamiętniającą pobyt Józefa Piłsudskiego i jego pułku w okolicach Parszowa 29 października 1914 r.

Zapraszamy na I Marsz Szlakiem Józefa Piłsudskiego

Serdecznie zapraszamy w piątek 5 października do wzięcia udziału w I Marszu Szlakiem Józefa Piłsudskiego w Górach Świętokrzyskich. Wydarzenie w Bodzentynie wystartuje o godzinie 11:00 od wymarszu do Świętej Katarzyny szlakiem przez Świętokrzyski Park Narodowy. Dalsza część uroczystości zaplanowana jest na godzinę 13:00 w Szkole Podstawowej w Świętej Katarzynie. Poniżej plakat oraz pełny program wydarzenia. 

Pieczony ziemniak znów podbijał podniebienia w Wiącce

Święto Pieczonego Ziemniaka w Wiącce to już niemal coroczna tradycja, która z roku na rok przyciąga coraz większą ilość widzów. Ostatnia edycja tego wyjątkowego wydarzenia odbyła się w niedzielę 30 września na palcu przy Domu Wiejskim we wsi Wiącka. Święto to nie odbyłoby się bez ogromnej pracy Radnej - Jadwigi Dulęby, Sołtysa Mariusza Matli, a także wszystkich mieszkańców sołectwa. Serdecznie dziękujemy za przybycie i zapraszamy już za rok. 

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodziczek w Zapasach Kobiet

Bodzentyn będzie gospodarzem Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodziczek w Zapasach Kobiet Region C, które rozpoczną się w najbliższą sobotę 30 września na hali sportowej w budynku Gimnazjum im. mjr. Jana Piwnika "Ponurego" ul. Wolności 4 w Bodzentynie. Mistrzostwa są imprezą sportową rangi międzywojewódzkiej, w której biorą udział zawodniczki w wieku do 14 lat. Przewidujemy, że do rywalizacji podczas zawodów stanie około 120 zawodników.

IV Święto Ziemniaka po Zbójceku

Czwarta edycja Święta Ziemniaka po Zbójecku odbędzie się w niedzielę 30 września na placu Domu Wiejskiego w Wiącce. Start imprezy zaplanowany jest na godzinę 15:00 od krótkiego powitania oraz występów zespołów ludowych z gminy Bodzentyn. W trakcie święta nie zabraknie konkursów, gier oraz zabaw dla dzieci. Główną atrakcją imprezy będzie występ Świętokrzyskiego Zbója Madeja oraz wspólne pieczenie ziemniaków.

I Nocny Bieg w Wilkowie

Przed nami drugi Nocny Bieg w Wilkowie lecz pierwszy w ramach 1 Nocnego Maratonu Wokół Świętokrzyskich Zalewów Wodnych. Wydarzenie rozpocznie się 28 września od biegu dla dzieci o 19:00 nad zalewem w Wilkowie. Główny bieg wystartuje się tuż po zawodach dzieci na dystansie 14,7 km. Oprócz biegaczy na trasie pojawią się również zawodnicy, którzy wystartują w zmaganiach nordic walking na dystansie 10,5 km. Bieg w Wilkowie zakończy tegoroczne nocne zmagania biegowe nad zbiornikami wodnymi. Organizatorami wydarzenia jest Miejsko - Gminne Centrum Kultury i Turystyki w Bodzentynie, Fundacja Prolandsport. Patronat nad wydarzeniem objął Powiat Kielecki. Współorganizatorami imprezy jest Uczniowski Ludowy klub Sportowy "Jodła", a partneremSamorząd Miasta i Gminy Bodzentyn.  Serdecznie zapraszamy!

100 lat Szkoły Średniej w Bodzentynie

W ubiegły weekend 22-23 września 2018 r. w Bodzentynie odbył się po raz VII Zjazd Absolwentów i Wychowanków Szkół Średnich w Bodzentynie. Wydarzenie to stanowiło kumulacyjny moment obchodów związanych ze 100-letnią tradycją szkolnictwa średniego na terenie Miasta i Gminy Bodzentyn.  Na uroczystościach przybyło blisko trzystu gości, a wśród nich przedstawiciele władz powiatowych i gminnych, absolwenci, czynni i emerytowani nauczyciele, pracownicy szkoły oraz obecni uczniowie. Była to doskonała okazja do spotkania przyjaciół sprzed lat, wspomnienia czasów szkoły i wspólnej zabawy z ludźmi, z którymi wiele osób wchodziło w swoje dorosłe życie.