Aktualności

Przekaż swój 1% podatku dla osoby związanej z MiG Bodzentyn

Co roku od stycznia do kwietnia możemy spotkać się z szeregiem reklam i informacji o przekazaniu 1% podatku na przeróżne cele. Jeśli nie wiecie nadal na co przekazać swój 1% serdecznie zachęcamy do przekazania go jednej z osób jakie prezentujemy poniżej. Każda z nich jest związana z naszą gminą i potrzebuje pomocy. Przekazanie jednego nic Państwa nie kosztuje, a nie przekazanie go nikomu to ogromna strata. Jeśli wśród poniższych osób kogoś brakuje prosimy o kontakt na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Aktualne rozkłady jazdy busów z Bodzentyna

Szanowni Państwo poniżej prezentujemy aktualizację rozkładówka jazdy busów jakie przejeżdżają przez gmine Bodzentyn. Do rozkładów dodaliśmy busy jeżdżące z Kielc do Wzdołu Rządowego i w drugą stronę. Zdajemy sobie sprawę, że w poniższych rozkładach mogą znaleźć się błędy dlatego jeśli Państwo znajdą jakieś prosimy o kontakt mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Wszystkie rozkłady jazdy podzielone na odpowiednie kierunku znajdą Państwo w Menu->Komunikacja. 

Bajeczny Bal Karnawałowy dla dzieci w Bodzentynie

Podczas Balu Karnawałowego, który odbył się we wtorek 13 lutego w sali Miejsko - Gminnego Centrum Kultury i Turystyki w Bodzentynie było głośno, bajecznie, pięknie, radośnie i wesoło. Wydarzenie zorganizowane przez Miejsko -Gminną Bibliotekę Publiczną oraz Miejsko - Gminne Centrum Kultury i Turystyki co roku cieszy się ogromną popularnością wśród dzieci z naszej gminy. Tegoroczne spotkanie przyciągnęło kilkadziesiąt dzieci, które przybyły na bal w pięknych strojach nawiązujących do bajek, filmów, historii, oraz bohaterów życia codziennego i sportowców.

Stok Baba Jaga Narty Bodzentyn 2017/2018

Jeśli zima i ferie to tylko na stoku! Serdecznie zapraszamy do Bodzentyna na stok Baba Jaga Narty Bodzentyn​! Świetnie przygotowana trasa, piękne widoki i miła atmosfera to tylko kilka z wielu argumentów, dla których warto odwiedzić stok i cały Bodzentyn. 

VI Bodzentyńskie Ostatki - zdjęcia i wideo

Ostatnie dni przed postem w naszej kulturze są bogate w przeróżne wydarzenia kulturalne i zabawy. W Bodzentynie już po raz szósty zorganizowane zostały Bodzentyńskie Ostatki, podczas których prezentują się lokalni artyści. Tegoroczne ostatki odbyły się 11 lutego o godzinie 15:00 w sali Miejsko  - Gminnego Centrum Kultury i Turystyki w Bodzentynie. Na scenie pojawiło się w sumie jedenaście grup artystycznych, a każda z nich zaprezentowała po kilka utworów ze swojego repertuaru lub kowerów przygotowanych specjalnie na tę okazję. Wydarzenie rozpoczęło się od występu Młodzieżowej Orkiestry Dętej OPS Bodzentyn oraz od oficjalnego otwarcia VI Bodzentyńskich Ostatek przez Burmistrza Dariusza Skibę oraz dyrektora MGCKiT Marcina Sikorskiego.

Nowy system powiadomień o nowej treści na e-Bodzentyn.pl

Szanowni Państwo zdajemy sobie sprawę z tego, że nie każdy użytkownik naszego portalu posiada Facebooka, a chciałby bez wchodzenia na nasz profil być na bieżąco z informacjami zamieszanymi m.in w aktualnościach. Powoli przymierzając się do przebudowy strony i nieco jej odświeżenia postanowiliśmy specjalnie dla Państwa zarówno tych posiadających media społecznościowe jak i nie udostępnić całkiem nowy system powiadomień. Dzięki niemu będą Państwo otrzymywać powiadomienie o każdej nowej treści na stronie, ostrzeżeniu meteorologicznym dla gminy oraz innych ciekawych wiadomościach bez względu na to czy jesteście zalogowani na Facebook-u, odwiedzacie nasz portal czy przeglądacie internet.

Ferie Zimowe 2018 - plan zajęć dla dzieci

Tegoroczne ferie dla naszego województwa rozpoczynają się już w najbliższy poniedziałek 12 lutego. Jak co roku na przeciw dzieciom, które będą korzystać z wolnego czasu wychodzi Miejsko - Gminne Centrum Kultury i Turystyki wraz z Miejsko - Gminną Biblioteką Publiczną w Bodzentynie. Obie instytucje przygotowały dla dzieci różne zajęcia, gry i zabawy, które odbywać się będą od poniedziałku do piątku przez najbliższe dwa tygodnie.  Zajęcia odbędą się w budynku Biblioteki i Centrum mieszczącym się na Rynku Górnym 11 w Bodzentynie. Zachęcamy do udziału i wspólnej zabawy podczas nadchodzących ferii. Poniżej plakat ze szczegółowym planem zajęć na poszczególne dni. 

Mirosław Rubinkiewicz trzecim najlepszym trenerem w powicie

Mirosław Rubinkiewicz - trener żeńskiej drużyny Łysicy Bodzentyn, która ostatnio ponownie zdobyła Mistrzostwo Województwa w Futsalu Kobiet zajął trzecie miejsce w 66. Plebiscycie Sportowym „Świętokrzyskie Gwiazdy Sportu 2017”. Wydarzenie odbyło się 2 lutego w Targach Kielce. Głosy w plebiscycie można było oddawać przez dwa miesiące w kategoriach: sportowcy, trenerzy, talenty, drużyny amatorskie, nauczyciele wychowania fizycznego. Gratulujemy osiągnięcia i życzymy dalszych sukcesów w sporcie oraz po za nim. 

Zajęcia z nauki gry na perkusji

Miejsko - Gminne Centrum Kultury i Turystyki zaprasza wszystkich chętnych na zajęcia z nauki gry na perkusji. Zajęcia odbywać się będą w poniedziałki w godz. 17:30 - 18;30 oraz środy w godz. 08.00 - 16:00. Zgłoszenia należy kierować telefonicznie pod nr. 693-690-333. O przyjęciu będzie decydowała kolejność zgłoszeń. Zajęcia prowadzić będzie pracownik MGCKiT pani Katarzyna Piasecka. Serdecznie zapraszamy! Śpieszcie się liczba miejsc jest ograniczona.

Bal Karnawałowy dla dzieci

Karnawał jest czasem, w którym każdy z nas ma ochotę na odrobinę dobrej zabawy. Nie inaczej jest w przypadku dzieci, które będą miały możliwość wzięcia udziału w Balu Karnawałowym. Bal odbędzie się we wtorek 13 lutego w godzinach 14:00 -16:00 w sali Miejsko - Gminnego Centrum Kultury i Turystyki, Rynek Górny 11. Udział w balu mogą wziąć wszystkie dzieci bez względu na wiek. Mile widziane będzie przybycie w przebraniu. Na uczestników balu czeka wspaniała zabawa z animatorem oraz słodki poczęstunek. Organizatorami wydarzenia jest Samorząd MiG Bodzentyn, MGCKiT oraz Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna. Serdecznie zapraszamy.

Bodzentyn z wizytą u przyjaciół w Warszawie

Nie każdy z Państwa wie ale w stolicy naszego kraju istnieje Warszawski Klub Przyjaciół Ziemi Kieleckiej, który co roku organizuje noworoczne spotkanie pt. „Pokochaj Świętokrzyskie” z przedstawicielami gmin naszego regionu. W tym roku Klub zaprosił na spotkanie trzy gminy Masłów, Bieliny oraz Bodzentyn. Gala odbyła się 2 lutego w warszawskim Domu Hutnika. Naszą gminę reprezentował Burmistrz Dariusz Skiba.