Aktualności

Udane Święto Plonów na Rynku Górnym w Bodzentynie

Tegoroczne Gminne Dożynki w Bodzentynie odbyły się 15 dnia sierpnia na Rynku Górnym w Bodzentynie. Jak co roku uczestniczyło w nich setki osób chcących wspólnie podziękować Bogu za opiekę nad plonami, szczęśliwe zbiory oraz chcących razem świętować ten szczególny czas w roku. Wydarzenie rozpoczęła uroczysta Msza Święta w kościele Parafialnym w Bodzentynie, podczas której zostały poświęcone specjalnie przygotowane na tę okazję wieńce. Druga część uroczystości odbyła się na Rynku Górnym.

Krok od ścieżki rowerowej ze Św. Katarzyny do Bodzentyna

Świętokrzyski Park Narodowy to z pewnością jedno z najpiękniejszych miejsc w naszym regionie ale również całym kraju. Od dawna mówiło się o stworzeniu ścieżki rowerowej, która połączyłaby Bodzentyn ze Świętą Katarzyną co wzbogaciło by nasz region o drogę dla rowerzystów, która z pewnością stanie się hitem wśród turystów i mieszkańców. We wtorek 14 sierpnia w Świętej Katarzynie zbliżyliśmy się do momentu powstania takiej ścieżki i jesteśmy już o krok od rozpoczęcia budowy. Planowane zakończenie inwestycji jest na wrzesień 2019 roku. 

Bodzentynie ponowne gospodarzem MtbCross!

Najbliższy weekend 18 - 19 sierpnia Bodzentyn stanie się ponownie areną zmagań sportowców, którzy sprawdzą swe siły w biegach oraz podczas jazdy na rowerze. Tegoroczna VII edycja MtbCrossMaraton będzie wyjątkowa ponieważ po raz pierwszy w Bodzentynie odbędą się również I Mistrzostwa Polski Kolejarzy, którzy zjadą do naszego miasteczka z całej Polski i powalczą o tytuł najlepszego kolarza górskiego. Co roku wyścigi w Bodzentynie należą do najbardziej wymagających zapewniających ogromną porcję adrenaliny ale również wspaniałych widoków na Góry Świętokrzyskie.

Coroczne Gminne Dożynki w Bodzentynie

Sierpień to czas zbiorów więc jak co roku w tym miesiącu w Bodzentynie oraz setkach gmin w całym kraju organizowane są Gminne Dożynki, podczas których dobywają się przeróżne występy, prezentacje oraz konkursy. W tym roku Święto Plonów obchodzić będziemy 15 sierpnia a rozpocznie je Msza Święta o godzinie 12:00 w kościele parafialnym w Bodzentynie. Więcej informacji o wydarzeniu na plakacie poniżej.

Bodzentyn miodem płynący

Kiedyś mówiło się, że Polska jest krajem miodem i mlekiem płynąca a dziś Bodzentyn stara się powrócić do historii i pomóc pszczołom i pszczelarzom aby miodu oraz pasiek w naszym regionie było jak najwięcej. Tegoroczna druga edycja Świętokrzyskich Dni Miodu przyciągnęła na Rynek Górny w Bodzentynie znacznie większą ilość osób niż przed rokiem, które zainteresowane są pszczelarstwem i uwielbiają miód. Przez blisko 10 godzin na Rynku Górnym oraz w sali Miejsko - Gminnego Centrum Kultury i Turystyki w Bodzentynie działo się bardzo dużo począwszy od wykładów poprzez gry i zabawy do pokazów i degustacji miodów. 

Wielki Dzień Pszczół w Świętokrzyskim Parku Narodowym

Świętokrzyski Park Narodowy po raz kolejny zaprasza państwa na Wielki Dzień Pszczół, który odbędzie się 8 sierpnia 2018 roku w godzinach od 10:00 do 14:00 w Świętej Katarzynie tuż przy wejściu do ŚPN - czerwony szlak na Łysicę. Podczas wydarzenia na uczestników będą czekały warsztaty plastyczne, warsztaty z budowy "domków" dla pszczół, gra terenowa, gry i konkursy z nagrodami oraz spotkanie z pszczelarzami. Wydarzenie to jest realizowane w ramach programu "Z Kujawskim pomagamy pszczołom". Serdecznie zachęcamy do udziału.

Od sierpnia nowi lekarze w Ośrodku Zdrowia w Bodzentynie

Wraz z pierwszym dniem sierpnia kadra lekarska SPZOZ w Bodzentynie powiększy się o lekarza med. spec. w zakresie medycyny rodzinnej, medycyny ogólnej oraz chirurgii ogólnej Mariusz Bondarenko, który przyjmować będzie w poniedziałki, wtorki i środy w godz. od 8.00 do 18.00. Nieco ponad tydzień później 9 sierpnia grupę lekarzy zasil lek. med. spec. chorób wewnętrznych oraz diabetologii Monika Luciak–Dziewierz, która pacjentów będzie badać w czwartki i piątki w godz. od 8.00 do 15.00. 

VI Festiwal Zupy Rybnej w Wilkowie - relacja

Tegoroczna już szósta edycja Festiwalu Zupy Rybnej "Złota Rybka" nad zalewem w Wilkowie ponownie przyciągnęła wielu amatorów rybnych przysmaków. W konkursie na najlepszą zupę wzięło udział siedem zespołów, które przez kilka godzin przyrządzały rybę na specjalnych misach zawieszonych na rusztowaniu nad paleniskiem według swoich sekretnych przepisów. Podczas wydarzenia oprócz przepysznej zupy nie brakowało występów lokalnych artystów, gier i zabaw da dzieci oraz tańców przy muzyce popularnej i rozrywkowej. Organizatorami wydarzenia było Stowarzyszenie Wilków - Nasz Dom, Samorząd Miasta i Gminy Bodzentyn oraz Miejsko - Gminne Centrum Kultury i Turystyki w Bodzentynie. 

II Świętokrzyskie Dni Miodu w Bodzentynie

Miasto i Gmina Bodzentyn, Miejsko-Gminne Centrum Kultury i Turystyki w Bodzentynie oraz Świętokrzyski  Związek Pszczelarzy w Kielcach serdecznie zapraszają Państwa na drugą edycję Świętokrzyskich Dni Miodu w Bodzentynie. Wydarzenie odbędzie się w niedzielę 5 sierpnia na Rynku Górnym w Bodzentynie. W trakcie całodniowej imprezy na uczestników wydarzenia zaplanowane jest wiele atrakcji i zabaw. Patronaty honorowe nad wydarzeniem objął Polski Związek Pszczelarzy, Wojewódzki Lekarz Weterynarii, Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Świętokrzyski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Modliszewicach. Serdecznie zapraszamy.