XXXV Dni Bodzentyna - zapowiedz

Wielkimi krokami zbliżamy się do kolejnego święta naszego miasteczka. XXXV Dni Bodzentyna w tym roku odbędą się w weekend 14-15 lipca na placu zamkowym oraz na placu przy gimnazjum. Co roku w Dniach Bodzentyna bierze udział setki a nawet tysiące osób z naszej gminy oraz pobliskich miejscowości. To wydarzenie wpisało się już na stałe w kalendarz imprez w województwie i w każdym roku cieszy się popularnością wśród ludzi w rożnym wieku jak i artystów, którzy chętnie biorą udział w naszym święcie. Również i w tym roku świętować będziemy przez dwa dni podzielone na część historyczną oraz rozrywkową.

Sobota jak co roku będzie zdominowana przede wszystkim przez gry i zabawy dla dzieci i młodzieży, które odbędą się na placu zamkowym. Gra w kulki, szachy oraz wiele innych zabaw to nieoddzielny element każdych Dni Bodzentyna. W tym roku również w sobotę możliwe, że zostanie rozegrany turniej w piłkę nożną na Orliku (Wzdół lub Bodzentyn), a jego finały odbędą się w niedzielę. Podczas sobotniej części historycznej w tym roku najprawdopodobniej będziemy świętować obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. 

Niedziela to oczywiście dzień przeznaczony na rozrywkę czyli koncerty, zabawy oraz wręczenie nagród za najpiękniejszy ogród czy też zwycięstwa w sobotnich grach. Kolejny już rok niedzielna część Dni Bodzentyna odbędzie się na placu przy Gimnazjum im. mjr. Jana Piwnika "Ponurego" ul. Wolności 4, gdzie rozstawiona zostanie scena, wszelkiego rodzaju budki z jedzeniem i piciem, stoiska sponsorów oraz partnerów wydarzenia, karuzele, dmuchawce, stragany oraz stosika lokalnych grup i stowarzyszeń. Oczywiście nie zabraknie na scenie występów lokalnych artystów takich jak Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP, wokalistki i wokaliści działający przy Miejsko - Gminnym Centrum Kultury i Turystyki w Bodzentynie, zespoły folklorystyczne oraz stowarzyszenia. Tradycją jest również występ kabaretu, który pochodzić będzie najpewniej z Kielc. Na scenie tuż przed gwiazdą wieczoru pojawi się zespół "Dejw". 

Zapewne każdy z was zastanawia się kto będzie w tym roku gwiazdą wieczoru XXXV Dni Bodzentyna.  Już dziś możemy potwierdzić, że tegoroczną gwiazdą będzie Król Disco Polo, polski muzyk oraz wokalista i współzałożyciel zespołu Akcent - Zenek Martyniuk.

Zenek Martyniuk jest jednym z najpopularniejszych wokalistów gatunku disco polo oraz uważany jest za czołowego przedstawiciela nurtu discopolowo-cygańskiego. Do jego najbardziej znanych utworów należą m.in. „Gwiazda”, „Królowa nocy”, „Pragnienie miłości”, „Przekorny los” czy „Sonet dla miłości”. 

W lipcu 2014 zaprezentował utwór „Przez Twe oczy zielone”. Teledysk do piosenki na You Tube przekroczył próg 100 milionów odsłon zostając drugim najpopularniejszym klipem do polskiej piosenki na YT. 

Powyższe informacje mogą jeszcze ulec zmianie. Wkrótce poinformujemy Państwa o wszelkich nowościach i informacjach związanych z tegorocznymi Dniami Bodzentyna a bliżej terminu dokładnie przedstawimy plan na oba dni.

Zobacz jak rok temu było na XXXIV Dniach Bodzentyna