Aktualności

"XV Internetowa Giełda Pracy" w Kielcach

W dniach 24 - 26 września odbędzie się "XV Internetowa Giełda Pracy". Serdecznie zachęcamy do sprawdzenia ofert i próby odnalezienia wymarzonej pracy. Podczas giełdy znajdziesz oferty pracy z kraju i UE, sprawdzisz swoje CV online, Skontaktujesz się bezpośrednio z pracodawcą i dowiesz się jak skutecznie szukać pracy. Więcej informacji poniżej. 

"Guliwer" walczył na Mistrzostwach Świata

W ostatni weekend 14-16 września 2018 r. w Stargardzie odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Polskich Szkół w zapasach w stylu wolnym i zapasach kobiet. Wśród uczestników znaleźli się również zawodnicy Uczniowskiego Ludowego Klubu Sportowego Guliwer. Oprócz naszych reprezentantów oraz zawodników z całego kraju w mistrzostwach wzięli udział m.in. dzieci z Niemiec, Czech, Ukrainy oraz Rosji. Zawody zostały rozegrany na najwyższym poziomie i nasi reprezentanci utrzymali swój poziom wałcząc z rywalami o najwyższe pozycje.

"Pożegnanie Lata" nad zalewem w Wilkowie

Początek astronomicznej jesieni rozpoczyna się już w najbliższą niedzielę 23 września. Również wtedy o godzinie 14:00 nad zalewem w Wilkowie rozpocznie się festyn rodzinny pt.: "Pożegnanie Lata". Podczas wydarzenia odbędzie się konkurs karaoke, gry i zabawy, X Mistrzostwa Świata w "Rzucie Mietłom", warsztaty ceramiczne oraz wiele innych atrakcji. Na zakończenie festynu wszystkich gości zapraszamy na wspólne ognisko. Organizatorami festynu jest Stowarzyszenie Przyjaciół Świętej Katarzyny i Doliny Wilkowskiej "Łysica - Sabat", Urząd Miasta i Gminy, Miejsko - Gminne Centrum Kultury i Turystyki oraz Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Bodzentynie.

II Krajowa Wystawa Psów Rasowych w Bodzentynie

Druga Krajowa Wystawa Psów Rasowych w Bodzentynie odbędzie się 30 września od godziny 9:00 do 16:00 na placu zamkowym. Organizatorzy zapraszają wszystkich miłośników Owczarków Niemieckich. Dodatkowa atrakcją dla widzów będzie wybór najładniejszego psa z terenu Miasta i Gminy Bodzentyn. Patronat nad wydarzeniem objął Burmistrz MiG Bodzentyn Dariusz Skiba oraz Miejsko - Gminne Ceterum Kultury i Turystyki w Bodzentynie.

Ach, Świętokrzyskie Czaruje - konkurs fotograficzny

Wystartował nabór prac w ogólnopolskim konkursie fotograficznym w ramach obchodów jubileuszu 20 - lecia Województwa Świętokrzyskiego. Termin nadsyłania fotografii mija 28 września 2018 roku. Więcej informacji o konkursie na stronie organizatora: wdk-kielce.pl

XIX Świętokrzyski Rajd Pielgrzymkowy

Przed nami już 19. edycja Świętokrzyskiego Rajdu Pielgrzymkowego na Święty Krzyż. która odbędzie się 22 września 2018 roku. Trasa Puszczańska (zobacz trasę) tegorocznego rajdu rozpocznie się w Świętej Katarzynie i prowadzi przez Łysicę, Kapliczkę Świętego Mikołaja, Kakonin, Hutę Szklaną aż po Święty Krzyż (dystans 18 kilometrów, czas przejścia 6 godzin, start o godzinie 8:00. Limit uczestników – 250 osób). Patronat nad wydarzeniem  objął m.in. Burmistrz Miasta i Gminy Bodzentyn. Zgłoszenia trwają do 19 września pod adresem http://rajd.pttkkielce.pl/trasy-regulamin-i-zgloszenia/.

Kościół parafialny w Bodzentynie z dofinansowaniem na ogrzewanie

Ksiądz proboszcz dr Leszek Sikorski wraz z Burmistrzem Dariuszem Skibą podpisali w poniedziałek 10 września umowę na przekazanie dotacji w wysokości 30 tysięcy złotych na konto parafii w Bodzentynie. Pieniądze posłużą w wykonaniu prac konserwatorskich oraz prac budowlanych w celu doprowadzenia dodatkowego ogrzewania do kościoła parafialnego pw. Św. Stanisława b. m.. Cześć pieniędzy zostanie przekazana na remont kotłowni mieszczącej się przy plebanii i kościele. Dzięki tej inwestycji parafianie odwiedzający zimą kościół będą mogli modlić się w cieple nawet przy największych mrozach. 

Bezpłatne szczepienia przeciw grypie dla osób w wieku 60+

Burmistrz Miasta i Gminy Bodzentyn Dariusz Skiba zaprasza osoby zamieszkujące teren gminy na bezpłatne szczepienia przeciw grypie. Aby móc się zaszczepić należy mieć 60 lat lub więcej. Akcja bezpłatnych szczepień trwa od początku września i można z niej skorzystać od poniedziałku do piątku w każdym Ośrodku Zdrowia na terenie Miasta i Gminy Bodzentyn.

Święto Golonki na Rynku Górnym w Bodzentynie -zdjęcia i wideo

Premierowe wydarzenie zatytułowane "Bodzentyńskie Smaki Golonki" odbyło się w niedzielę 9 września na Rynku Górnym w Bodzentynie. Podczas kilkugodzinnego wydarzenia mieszkańcy jak i przybyli goście mogli spróbować soczystej golonki, pysznych wypieków, bodzentyńskiego tradycyjnego chleba oraz posłuchać regionalnych zespołów i nie tylko. Organizatorami Smaków Golonki był Samorząd Miasta i Gminy Bodzentyn oraz Miejsko - Gminne Centrum Kultury i Turystyki w Bodzentynie.

"Przedwiośnie" w najbliższej edycji Narodowego Czytania

Podczas tegorocznej edycji Narodowego Czytania w całym kraju będzie czytana powieść wybitnego pisarza związanego z naszym regionem Stefana Żeromskiego "Przedwiośnie". Narodowe Czytanie w Bodzentynie odbędzie się 8 września 2018 roku o godzinie 15:00 w sali Miejsko - Gminnego Centrum Kultury i Turystyki w Bodzentynie, Rynek Górny 11. Utwór opowiada historię Cezarego Baryki, chłopca wychowanego w Imperium Rosyjskim, który przybywa do Polski, ojczyzny jego zmarłych rodziców kilka lat po odzyskaniu przez nasz naród niepodległości. Do wspólnego czytania zaprasza Burmistrz Miasta i Gminy Bodzentyn oraz Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna im. Adeli nawrot w Bodzentynie. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęła Para Prezydencka. 

I Bodzentyńskie Smaki Golonki już w niedzielę

Po raz pierwszy w naszym mieście zostanie zorganizowane wydarzenie pod nazwą "I Bodzentyńskie Smaki Golonki". Impreza odbędzie się w najbliższą niedzielę 9 września o godzinie 15:00 na Rynku Górnym w Bodzentynie. Podczas wydarzenia zgłoszone zespoły będą przygotowywać potrawę z golonki. Degustacją potraw zajmie się specjalne jury, które wybierze najsmaczniejszą potrawę i nagrodzi najlepsze z nich. Oprócz pięknych zapachów na Rynku Górnym odbędą się koncerty lokalnych artystów oraz zespołu "TSK Folk". Organizatorami wydarzenia jest Samorząd Miasta i Gminy Bodzentyn wraz z Miejsko - Gminnym Centrum Kultury i Turystyki w Bodzentynie.