Aktualności

Zagrali razem dla Mikołaja

Kilkadziesiąt osób wzięło udział w turnieju charytatywnym zorganizowanym w niedzielę 18 marca w hali sportowej w Zespole Szkół im. Oddziału AK "Wybranieccy" we Wzdole Rządowym. To był wyjątkowy turniej halowej piłki nożnej, podczas którego zbierane były pieniądze na leczenie mieszkańca naszej gminy, 5 letniego Mikołaja Miernika. Podczas turnieju udało się zebrać ponad 5 tysięcy złotych! Dziękujemy za każdą złotówkę i przybycie na turniej. 

Dzień Patrona w Powiatowym Zespole Szkół w Bodzentynie

Tegoroczny Dzień Patrona Szkoły - Józefa Szermentowskiego Zespół Szkół w Bodzentynie będzie obchodził w poniedziałek 19 marca. Dzień Patrona zapoczątkuje szereg wydarzeń związanych z obchodami 100-lecia istnienia Szkół Średnich w Bodzentynie. Głównym wydarzeniem tych uroczystości będzie wrześniowy VII Jubileuszowy Zjazd Absolwentów, który zaplanowany jest na 22-23 dzień września. Podczas zjazdu odbędzie się uroczysta msza święta, część oficjalna połączona z programem artystycznym, spotkania roczników oraz bal.

Ostrzeżenie meteorologiczne - intensywny śnieg, zawieje i zamiecie śnieżne

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w czwartek wieczorem wydał żółte ostrzeżenie dla całego województwa świętokrzyskiego w tym na terenie Miasta i Gminy Bodzentyn przed intensywnym śniegiem. Ostrzeżenie obowiązuje od piątku (16.03.2018 r.), godz. 13:00 soboty (17.03.2018 r.), godz. 9:00. Prognozuje się wystąpienie opadów śniegu o natężeniu umiarkowanym. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej od 12 cm do 15 cm, lokalnie do 20 cm. Jednocześnie prognozuje się wiatr o średniej prędkości od 20 km/h do 30 km/h, w porywach do 60 km/h, z północnego wschodu, miejscami powodujący zawieje i zamiecie śnieżne. Spodziewaj się utrudnień w ruchu na drogach i chodnikach. Z powodu śliskiej nawierzchni należy zachować ostrożność w ruchu pieszym i podczas prowadzenia pojazdów. 

Kurs nauki gry na akordeonie

Miejsko - Gminne Centrum Kultury i Turystyki w Bodzentynie zaprasza wszystkich chętnych na zajęcia, podczas których będzie można nauczyć się grać na akordeonie. Liczba miejsc jest ograniczona i o udziale decyduje kolejność zgłoszeń. Zapisy odbywają się w siedzibie MGCKiT ul. Rynek Górny 11 oraz pod nr telefonu 693 690 333. Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w zajęciach. 

Turniej charytatywny - Gramy dla Mikołaja

Inicjatywa "Piłka Nożna Wzdół" zaprasza na turniej charytatywny, z którego przychód zostanie w całości przekazany dla Mikołaja. Turniej odbędzie się w sobotę 18 marca 2018 roku godz 9:00 w hali sportowej w Zespole Szkół im. Oddziału AK "Wybranieccy" we Wzdole Rządowym. Aby wziąć udział w zawodach należy się na niego zapisać najpóźniej do 16 marca. Organizatorzy przyjmą pierwsze 9 drużyn. Decyduje kolejność zgłoszeń. Poniżej informacje dotyczące zapisów oraz możliwościach pomocy. 

„Żołnierze Wyklęci” - obchody w Szkole Podstawowej w Leśnej

Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” w naszej gminie obchodzony był już po raz szósty. Tegoroczne obchody odbyły się 3 marca w Szkole Podstawowej w Leśnej. Pierwszy raz wydarzenia związane z „Żołnierzami Wyklętymi” realizowane są w ramach rządowego programu „Niepodległa”. Patronat nad minionymi obchodami objęli: Wojewoda Świętokrzyski Agata Wojtyszek oraz kielecka Delegatura Instytutu Pamięci Narodowej.

Szkolenie dla przewodników terenowych w Świętokrzyskim Parku Narodowym

Świętokrzyski Park Narodowy oraz Miejsko - Gminne Centrum Kultury i Turystyki w Bodzentynie serdecznie zapraszają koła przewodnickie, organizacje zrzeszające przewodników oraz przewodników niezrzeszonych do zgłaszania się na szkolenie z zakresu udostępniania Świętokrzyskiego Parku Narodowego dla turystyki, jego walorów przyrodniczych i kulturowych oraz atrakcji turystycznych na terenie Miasta Bodzentyn. Szkolenie odbędzie się 18.03.2018 oraz 14.04.2018 w budynku ŚPN. Poniżej więcej informacji i plan szkolenia.

Dzień Kobiet 2018 w MGCKiT

Samorząd Miasta i Gminy Bodzentyn oraz Miejsko - Gminne Centrum Kultury i Turystyki w Bodzentynie serdecznie zapraszają do wspólnego świętowania Dnia Kobiet. Wydarzenie odbędzie się 10 marca w sali MGCKiT w Bodzentynie, Rynek Górny 11 o godzinie 16:00. Na scenie zaprezentuje się kielecki kabaret "Na żarty", który znany jest w regionie z wyjątkowego poczucia humoru oraz świetnego kontaktu z publicznością. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Liczymy na państwa obecność.