Partonat Burmistrza MiG Bodzentyn

Aktualności z Bodzentyna


Klasztor w Świętej Katarzynie z nowymi władzami

Klasztor Sióstr Bernardynek w Świętej Katarzynie to jeden z najbardziej rozpoznawalnych punktów w naszej gminie. Mieszczący się przy wejściu na Łysicę budynek od ponad 200 lat zamieszkują Siostry Bernardynki. W ubiegłym tygodniu pod przewodnictwem biskupa kieleckiego Jana Piotrowskiego odbyły się tam wybory nowych władz na 3-letnią kadencję.

Święta Katarzyna

Czytaj więcej: Klasztor w Świętej Katarzynie z nowymi władzami

Narodowy Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych" w Bodzentynie

Szkoła Podstawowa w Leśnej - Starej Wsi, Burmistrz Miasta i Gminy Bodzentyn oraz Stowarzyszenie Siekierno Nasza Ojczyzna serdecznie zapraszają na obchody Narodowego Dnia Pamięci "Żołnierzy Wyklętych" w Gminie Bodzentyn, który odbędzie się 2 marca 2019 roku o godzinie 14:00 w Szkole Podstawowej w Leśnej - Starej Wsi. W programie m.in. występy uczniów i zespołów oraz prelekcje i wykłady historyczne. Serdecznie zapraszamy.

Bodzentyn, Leśna

Czytaj więcej: Narodowy Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych" w Bodzentynie

100 tysięcy na ścieżkę rowerową Św. Katarzyna - Nowa Słupia

Zarząd Województwa Świętokrzyskiego zadecydował w środę 13 lutego o dofinansowaniu w wysokości 100 tys. zł ścieżki rowerowej „Śladem kolejki wąskotorowej”: Nowa Słupia – Święta Katarzyna. Całość projektu wynosi około 600 tysięcy złotych a jego realizacja ma zakończyć się już w marcu tego roku. Cała trasa będzie przebiegać przez teren ŚPN na odcinku 16 kilometrów. Turyści, którzy wybiorą aktywny wypoczynek z daleka od hałasu i pędu dużych miast zapewne docenią tę trasę ze względu na walory przyrodnicze, czyste powietrze i kojące dźwięki natury. Aby turyści mogli bezpiecznie i komfortowo poruszać się po terenie niezbędne jest poprawienie nawierzchni czy montaż barierek ochronnych w wybranych miejscach. Nie zapomniano również o infrastrukturze edukacyjno - turystycznej. Inwestycja finansowana jest ze środków Świętokrzyskiego Parku Narodowego oraz Województwa Świętokrzyskiego.

Ścieżki rowerowe, Świętokrzyski Park Narodowy, Święta Katarzyna

Czytaj więcej: 100 tysięcy na ścieżkę rowerową Św. Katarzyna - Nowa Słupia

Zapraszamy do udziału w programie Czyste Powietrze

Program priorytetowy Czyste Powietrze powstał w ubiegłym roku i jego głównym celem w wieloletniej perspektywie jest zmniejszenie zanieczyszczenia powietrza poprzez dofinansowania domów jednorodzinnych w działaniu polegającym na wymianie pieców centralnego ogrzewania, instalacji pomp ciepła, termomodernizacji budynków czy instalowaniu paneli fotowoltaicznych. Jest wiele firm pomagających w otrzymaniu takiej dotacji i udzieleniu wszelkich potrzebnych informacji. Poniżej prezentujemy ulotkę jednej z nich. 

Bodzentyn, Ochrona Środowiska, Jakość powietrza

Czytaj więcej: Zapraszamy do udziału w programie Czyste Powietrze

Zaproszenie na III Dyktando Gwarowe

Serdecznie zapraszamy Państwa do udziału w trzeciej edycji Dyktanda Gwarowego. W tym roku sprawdzian z lokalnej gwary odbędzie się w sobotę 23 lutego w Świetlicy Wiejskiej w Wilkowie o 10:00. Zapisy na wydarzenie potrwają do 10 lutego 2019. Zgłoszenia można składać poprzez nr telefonu: 693 690 333. Organizatorami III Dyktanda gwarowego są: Samorząd Miasta i Gminy Bodzentyn, Stowarzyszenie Przyjaciół Świętej Katarzyny i Doliny Wilkowskiej "Łysica Sabat", Miejsko - Gminne Centrum Kultury i Turystyki w Bodzentynie oraz Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna im. Adeli Nawrot w Bodzentynie. 

Święta Katarzyna, Dyktando Gwarowe, Wilków

Czytaj więcej: Zaproszenie na III Dyktando Gwarowe

Ruszyła budowa ścieżki rowerowej Święta Katarzyna - Podgórze

Kilka dni temu ruszyły pierwsze prace mające na celu przygotowanie obszaru pod budowę ścieżki rowerowej łączącej Świętą Katarzynę z Podgórzem. Pierwszy etap prac polega na wytyczeniu ścieżki rowerowej oraz wycinki drzew i krzewów wraz z karczowaniem pni i wywozem drewna poza teren budowy. Nowa trasa roweowa będzie liczyć 3,67 km i poprowadzi rowerzystów przez teren Świętokrzyskiego Parku Narodowego. Obecnie prace odbywają się na odcinku od Krajna do Świętej Katarzyny (po lewej stronie jezdni w stronę Bodzentyna) a następnie prace przeniosą się do lasu łączącego Św. Katarzynę z Podgórzem (prawa strona drogi). 

Bodzentyn, Ścieżki rowerowe, Świętokrzyski Park Narodowy, Święta Katarzyna

Czytaj więcej: Ruszyła budowa ścieżki rowerowej Święta Katarzyna - Podgórze

Copyright © 2019 e-Bodzentyn.pl. All rights reserved.