Skip to main content
Partonat Burmistrza MiG Bodzentyn
Festiwal Zupy Rybnej w Wilkowie

Kolejny udany Festiwal Zupy Rybnej w Wilkowie za nami

Siedem drużyn na siódmą edycje Festiwalu Zupy Rybnej w Wilkowie zgłosiło się do konkursu na najlepszą zupę rybną. Podczas tegorocznego konkursu zespoły przygotowywały zupę z pstrąga. Oprócz zespołów nad zalew w Wilkowie 28 lipca przyjechało wielu turystów, mieszkańców regionu oraz artystów aby wspólnie bawić się i w pięknych okolicznościach przyrody. Jak co roku wydarzenie rozpoczęło się od krótkiego przywitania gości, przedstawienia zespołów oraz wręczenia niezbędnych składników do przyrządzenia zupy. 

Siedem zespołów, jedna ryba a mimo to każda z zup smakowała zupełnie inaczej. Zespoły korzystając ze swoich oryginalnych przepisów prześcigały się w pomysłowości przyrządzenia zupy aby ostatecznie przekonać jury do swojego dzieła. Kilkadziesiąt minut potrzebowały drużyny aby przygotować swoje zupy pod względem smakowym, wizualnym i oryginalności. Następnie nadszedł czas na skosztowanie zup przez jury oraz chętnych uczestników wydarzenia. 

Najlepszym zespołem okazał się „Adams Team” z Józefem Szczepańczykiem w składzie. Drużyna przygotowała wywar z pstrąga, do którego dodali m.in. pietruszkę, sok z cytryny, podsmażane pomidory, paprykę a nawet żółty ser. Drugie miejsce zajęło - Koło Gospodyń Wiejskich „Dąbrowianki”, a trzecie - Koło Gospodyń Wiejskich „Michniowanie”. 

Podczas, gdy drużyny przyrządzały zupy na scenie odbywały się gry i zabawy oraz pojawiały się lokalne zespoły i artyści. Na zakończenie wydarzenia tradycyjnie odbyła się dyskoteka. 

Organizatorami wydarzenia był Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie, Miejsko - Gminne Centrum Kultury i Turystyki w Bodzentynie oraz Stowarzyszenie Wilków - Nasz Dom

ryba 1
ryba 10
ryba 11
ryba 12
ryba 13
ryba 14
ryba 15
ryba 16
ryba 17
ryba 18
ryba 19
ryba 2
ryba 20
ryba 21
ryba 22
ryba 23
ryba 24
ryba 25
ryba 26
ryba 27
ryba 28
ryba 29
ryba 3
ryba 30
ryba 4
ryba 5
ryba 6
ryba 7
ryba 8
ryba 9

Fot. MGCKiT

 

Wilków, Festiwal Zupy Rybnej, Zalew w Wilkowie