Skip to main content
Partonat Burmistrza MiG Bodzentyn
Pierwszaki z Bodzentyna uroczyście przysięgali

Pierwszaki z Bodzentyna uroczyście ślubowały

Dziesiąty dzień października w Szkole Podstawowej im. A. Wacińskiego w Bodzentynie był dniem szczególnym dla pierwszaków, którzy niedawno rozpoczęli swoją edukacyjną podróż właśnie w szkole podstawowej. Podczas specjalnej akademii z okazji Dnia Edukacji Narodowej odbyło się ślubowanie klas pierwszych wraz z ich pasowaniem na ucznia. W tym szczególnym dniu dla najmłodszych nie mogło zabraknąć ich rodziców, dziadków oraz grona nauczycielskiego jak i zaproszonych gości, wśród których znaleźli się Burmistrz Miasta i Gminy Bodzentyn Dariusz Skiba oraz Dyrektor Miejsko-Gminnego Centrum Kultury i Turystyki Marcin Sikorski. 

 

Podczas akademii przeprowadzonej przez uczniów klas drugich padło wiele ciepłych słów pod adresem nauczycieli. Główną częścią uroczystości było pasowanie pierwszaków na uczniów. Uczniowie pierwszych klas w wyjątkowych specjalnie przygotowanych na tę okazję biretach uroczyście przysięgali być wzorowymi uczniami i dobrze się uczyć. Pomimo stresu i zamieszania dzieci świetnie poradziły sobie z częścią artystyczną wydarzenia jak i z samym składaniem przysięgi, do której podeszły w pełni zaangażowane i z powagą. Tuż po najważniejszej części uroczystości przyszedł czas na wspólne zdjęcia i wręczenie dyplomów i upominków. 

Miłym zakończeniem dnia stał się smaczny poczęstunek, przygotowany przez rodziców, dumnych ze swoich pociech wkraczających w nowy etap życia.

Wszystkim pierwszoklasistom życzymy sukcesów w nauce i jak najlepszej oceny na pierwszym szkolnym świadectwie.

Pasowanie na ucznia w Szkole Podstawowej w Bodzentynie Pasowanie na ucznia w Szkole Podstawowej w Bodzentynie Pasowanie na ucznia w Szkole Podstawowej w Bodzentynie Pasowanie na ucznia w Szkole Podstawowej w Bodzentynie Pasowanie na ucznia w Szkole Podstawowej w Bodzentynie Pasowanie na ucznia w Szkole Podstawowej w Bodzentynie Pasowanie na ucznia w Szkole Podstawowej w Bodzentynie Pasowanie na ucznia w Szkole Podstawowej w Bodzentynie Pasowanie na ucznia w Szkole Podstawowej w Bodzentynie Pasowanie na ucznia w Szkole Podstawowej w Bodzentynie Pasowanie na ucznia w Szkole Podstawowej w Bodzentynie

Szkoła podstawowa