Skip to main content
Partonat Burmistrza MiG Bodzentyn
Psychologia hejtu w mediach społecznościowych

„Psychologia hejtu w mediach społecznościowych” - relacja

Organizatorzy spotkania dotyczącego hejtu w social mediach mają powody do zadowolenia. Wydarzenie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem o czym świadczy liczba ponad 200 osób, które w nim uczestniczyły.  „Psychologia hejtu w mediach społecznościowych” to projekt realizowany przez Fundację Promocji i Rozwoju Sportu PROLAND-SPORT we współpracy z Powiatowym Zespołem Szkół w Bodzentynie skierowany do osób powyżej 12 roku życia posługujących się na co dzień mediami społecznościowymi. Uczestnicy spotkania mogli zapoznać się z technikami komunikacyjnymi oraz zagrożeniami jakie niosą ze sobą niewłaściwe emocje i wpisy o innych osobach w social mediach. Zjawisko hejtu w sieci jest powszechne i może dotyczyć każdego z nas. Bez względu na to czy jesteśmy ofiarą czy sprawcą w sieci musimy zachowywać się jak w normalnym życiu ponieważ nikt nie jest anonimowy w internecie i każdy może ponieść surowe konsekwencje swoich czynów. 

Spotkanie na sali gimnastycznej rozpoczął Prezes Fundacji PROLAND-SPORT pan Arkadiusz Nowak, który przedstawił jedno z głównych założeń szkolenia - uświadomienie młodym ludziom, że wizerunek człowieka tworzy się od najmłodszych lat.  To co teraz umieszczamy w Internecie, może przełożyć się na nasze późniejsze życie zawodowe i osobiste. Nieprzemyślane zdjęcie, film, komentarz umieszczony pod postem w mediach społecznościowych może w przyszłości zniszczyć nasze osobiste lub zawodowe plany i marzenia.

Szkolenie prowadzone przez specjalistęw dziedzinie komunikacji medialnej Pana Krzysztofa Ślusarza z Krakowa niezwykle zaciekawiło zarówno młodych odbiorców ze szkół podstawowych z Psar, Wzdołu Rządowego i Bodzentyna, jak i ich starszych kolegów goszczących ich w Powiatowym Zespole Szkół w Bodzentynie. Uczestnicy uzyskali odpowiedzi na pytania m,in. skąd bierze się hejt, jakie emocje mu towarzyszą, jak sobie z nim radzić, gdzie szukać pomocy, jak zgłosić obraźliwe komentarze do administratora popularnej strony mediów społecznościowych itp. Na koniec każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy certyfikat oraz skorzystał z poczęstunku zapewnionego przez Organizatora. „Myślę, że temat hejtu nie jest większości osób obcy. Najważniejsze to umieć rozpoznać emocje osoby, która stosuje wobec nas przemoc słowną i nie dać jej satysfakcji nieprzemyślaną odpowiedzią. Gniew i nienawiść to główne emocje hejtera, który sobie z nimi nie radzi i szuka ulgi publikując nieprawdziwe informacje w mediach” mówiła na spotkaniu dyrektor szkoły Magdalena Tusień-Kuzka.

Projekt współfinansowany został ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego.

Psychologii  Hejtu w mediach społecznościowych Psychologii  Hejtu w mediach społecznościowych Psychologii  Hejtu w mediach społecznościowych Psychologii  Hejtu w mediach społecznościowych Psychologii  Hejtu w mediach społecznościowych Psychologii  Hejtu w mediach społecznościowych Psychologii  Hejtu w mediach społecznościowych

Powiatowy Zespół Szkół w Bodzentynie