Skip to main content
Partonat Burmistrza MiG Bodzentyn
ULKS Guliwer

Wicemistrzyni Polski w Zapasach - Wiktoria Płaczkowska

Wiktoria Płaczkowska jest zawodniczką ULKS Guliwer systematycznie zdobywającą medale i wyróżnienia na wielu imprezach sportowych jako zapaśniczka. Młoda sportsmenka jest również od tego roku szkolnego uczennicą Powiatowego Zespołu Szkól w Bodzentynie, gdzie jak podkreślają władze szkoły jest ona jedną z perełek uczniowskiej społeczności. Wiadomo nie od dziś, że sport w PZS w Bodzentynie traktowany jest bardzo poważnie i każdego roku uczniowie szkoły odnoszą sukcesy na arenie lokalnej, regionalnej oraz ogólnopolskiej. Poniżej przedstawiamy materiał dotyczący Wiktorii przygotowany przez Powiatowy Zespół Szkół w Bodzentynie. 

Wiktoria Płaczkowska moja przygoda z zapasami: „Mając 5 lat Tata (były zapaśnik) zabrał mnie na turniej zapaśniczy w jego rodzinnym mieście- Rudzie Śląskiej. Wówczas zobaczyłam jak dzieci uprawiające zapasy są sprawne i wygimnastykowane. Patrząc na ich wyczyny marzyłam, żeby im dorównać. W wieku 8 lat rodzice postanowili zapisać mnie i brata do sekcji gimnastycznej Guliwier w Kielcach, gdzie założycielem klubu i trenerem jest pan Karol Kucharczyk. Treningi bardzo mi się podobały, choć były wyczerpujące. Trenowałam i nadal trenuję pięć razy w tygodniu. Już po krótkim czasie zaczęłam odnosić sukcesy, choć nie obyło się bez porażek, które uczyły mnie pokory i szacunku do przeciwnika. Dzięki zapasom zwiedziłam całą Polskę i wiele ciekawych miejsc w Europie.

W latach 2016 i 2019 zdobyłam dwa złote medale na Międzynarodowych Mistrzostwach Polski Szkół w zapasach, gdzie w roku 2016 zostałam wyróżniona jako najlepsza zawodniczka turnieju.

Już w roku 2018 byłam najmłodszą reprezentantką Polski na Mistrzostwach Europy „Europan U15 Championships na Węgrzech. Niestety nie udało mi się wówczas wejść do strefy medalowej.

W bieżącym roku jednym z większych sukcesów było zdobycie złotego medalu na turnieju „Światowych Talentów” w Ultrecht w Holandii oraz sięgnięcie po srebrny medal na Mistrzostwach Polski Młodziczek w Dzierżoniowie. Cały czas się rozwijam i udoskonalam swoje umiejętności jako Reprezentantka Kadry Polski. Od trzech lat ćwiczę pod okiem mojego taty, który jest trenerem sekcji zapaśniczej w Bodzentynie. Zapasy to moja pasja, hobby i sposób na życie!!!”

Ogromnie cieszymy się z sukcesów Wiktorii i jako szkoła będziemy wspierać jej sportowe zainteresowania i rozwój. Życzymy wielu wygranych pojedynków i nieustającej pasji do sportu. Cała społeczność szkolna kibicuje i śledzi sportową drogę Wiktorii. Od dziś w głównej gablocie szkoły na parterze będzie można podziwiać część medali, dyplomów, pucharów i zdjęć zawodów naszej szkolnej „perełki” sportowej.

ULKS Guliwer Bodzentyn ULKS Guliwer Bodzentyn ULKS Guliwer Bodzentyn ULKS Guliwer Bodzentyn ULKS Guliwer Bodzentyn ULKS Guliwer Bodzentyn

ULKS Guliwer, Powiatowy Zespół Szkół w Bodzentynie, Zapasy