Skip to main content
Partonat Burmistrza MiG Bodzentyn
Betlejemskie Światło Pokoju dotarło do Bodzentyna

Betlejemskie Światło Pokoju dotarło do Bodzentyna

Betlejemskie Światło Pokoju to inicjatywa zapoczątkowana 29 lat temu w Betlejem skąd Światełko nadziej i pokoju mimo zmieniającego się świata co roku wyrusza w drogę po całej Europie niosąc ze sobą wiarę i nadzieje. W tym roku harcerze z Bodzentyna po Betlejemskie Światło Pokoju udali się do Zakopanego, gdzie obyło się tegoroczne Ogniobranie. Harcerze odebrali płomień na Gorze Głodówce z rąk Naczelniczki ZHP hm. Anny Nowosad. Światło odebrane w Zakopanem teraz zostanie przekazane przez harcerzy mieszkańcom Miasta i Gminy Bodzentyn oraz wszystkim chętnym, którzy zechcą przyjąć płomień do swojego domu.

Płomień przekazywany przez europejskich skautów w tym również harcerzy i harcerzy ze Związku Harcerstwa Polskiego. To oni co roku w grudniu niosą to wyjątkowe Światło do miast, miasteczek i wsi na terenie całego kraju. Światło przenoszone w lampionach dociera do szkół, parafii, szpitali, urzędów oraz zwykłych domów niosąc radosną nowinę i siejąc wśród ludzi najważniejsze wartości jakimi jest dobro i wiara.

Betlejemskie Światło Pokoju dotarło do Bodzentyna Betlejemskie Światło Pokoju dotarło do Bodzentyna Betlejemskie Światło Pokoju dotarło do Bodzentyna Betlejemskie Światło Pokoju dotarło do Bodzentyna Betlejemskie Światło Pokoju dotarło do Bodzentyna Betlejemskie Światło Pokoju dotarło do Bodzentyna

Miasto i Gmina Bodzentyn, Harcerze