Skip to main content
Partonat Burmistrza MiG Bodzentyn
SISMS - Bodzentyn

SISMS - Lokalny Mobilny System Ostrzegania i Powiadamiania

Od kilku lat w naszej gminie funkcjonuje Mobilny System Ostrzegania i Powiadamiania - SISMS. Jest to system SMS-owy polegający na rozsyłaniu przez odpowiedni organ krótkich wiadomości tekstowych zawierających ostrzeżenie lub informację dotyczącą danego obszaru terytorialnego. Przykładem takich powiadomień mogą być zagrożenie meteorologiczne, utrudnienia ale również informacje o ważnych wydarzeniach w gminie czy darmowych badaniach lekarskich i spotkaniach. Aby zarejestrować się w systemie należy jedynie wysłać SMS z kodem rejestrującym lub skorzystać z formularza online. Poniżej więcej informacji o systemie i sposobie rejestracji. 

 

  • BEZPIECZNY­ - system SMS wykorzystywany przez Gminę Bodzentyn w celu powiadamiania o najważniejszych komunikatach każdego zarejestrowanego w nim mieszkańca za pomocą prostej wiadomości tekstowej.
  • NIE WYMAGA POSIADANIA SPECJALNEGO TELEFONU - system SISMS jest specjalnie przystosowany do tego by najważniejsze informacje otrzymał każdy bez względu na posiadany typ telefonu.
  • POWIADOMIENIA W FORMIE SMS - dzięki systemowi SISMS poprzez otrzymane SMS-y mieszkańcy mogą dowiedzieć się m.in. o zagrożeniach meteorologicznych i stanach ostrzegawczych, bezpłatnych badaniach lekarskich i programach zdrowotnych, utrudnieniach na terenie gminy, imprezach kulturalnych i sportowych oraz innych ważnych wydarzeniach z terenu gminy.

Do systemu SISMS można zarejestrować się poprzez wysłanie wiadomości SMS
z odpowiednim kodem rejestrującym odpowiadającym miejscu zamieszkania bądź wypełniając formularz on-line.

UWAGA: Powiadomienia systemu SISMS mogą być również otrzymywane na maila po wypełnieniu odpowiedniego formularza na stronie SISMS.

Szczegółowe informacje jak zarejestrować się w SISMS znajdują się pod następującym linkiem: https://sisms.pl/rejestracja/nadawca/61fb2fcb/Gmina-Bodzentyn

Miasto i Gmina Bodzentyn, Bezpieczeństwo, System powiadamiania, BezpieczeństwoSISMS