Skip to main content
Partonat Burmistrza MiG Bodzentyn
ŚPN zaprasza na szkolenie dla przewodników terenowych 2020

ŚPN zaprasza na szkolenie dla przewodników terenowych 2020

Jeszcze w tym miesiącu a dokładnie 15 i 29 marca odbędzie się szkolenie dla przewodników terenowych organizowane przez Świętokrzyski Park Narodowy oraz Miejsko - Gminne Centrum Kultury i Turystyki w Bodzentynie. Organizatorzy gorąco zapraszają wszystkich niezrzeszonych przewodników, koła przewodnickie oraz organizacje zrzeszające przewodników do wzięcia udziału w szkoleniu z zakresu udostępniania ŚPN do zwiedzania i poznawania walorów przyrodniczych i kulturowych terenu wokół Łysej Góry, a także zabytków i atrakcji turystycznych na terenie Miasta i Gminy Bodzentyn. 

Do uczestnictwa w szkoleniu zapraszamy osoby spełniające wymagania dla przewodników terenowych zgodnie z art. 22 Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o usługach turystycznych (Dz. U. 2004 nr 223 poz. 2268 z późń. zmianami).  Koszt szkolenia uprawniającego do zakupu biletu wielokrotnego wynosi 50 zł. W szkoleniu można wziąć udział również bezpłatnie, pod warunkiem posiadania biletu wielokrotnego wstępu przez ostatnie 2 lata tj. w 2018 oraz w 2019 roku.

Serdecznie zapraszamy do zgłaszania się osób chętnych do udziału w szkoleniu do dnia 12 marca 2020 roku. Świętokrzyski Park Narodowy przewiduje szkolenie w następujących terminach: 15 marca (niedziela), rozpoczęcie godz. 8:30 oraz 29 marca (niedziela), rozpoczęcie godz. 8:30

Program szkoleniowy przewodników terenowych

Maksymalna liczba słuchaczy w jednym szkoleniu to 50 osób. Szkolenie w podanych terminach odbędzie się pod warunkiem zebrania co najmniej 10 chętnych osób na każdy termin. Zapisy prowadzone są pod adresem e-mailowym: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. z dopiskiem: Szkolenie dla przewodników 2020.

W przypadku pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem 41 31 15 106 w. 52

Szkolenie Przewodników Świętokrzyski Park Narodowy

 

Po ukończeniu szkolenia istnieje możliwość zakupu wielokrotnego biletu wstępu do ŚPN. Zakup takiego biletu upoważnia do wielokrotnego wstępu na wszystkie płatne odcinki szlaków pieszych, przyrodnicze ścieżki edukacyjne na terenie całego Parku oraz wstęp na galerię widokową na gołoborzu, a także do Muzeum Przyrodniczego na Świętym Krzyżu. Bilet ważny jest od daty jego zakupu do końca danego roku kalendarzowego. Jest on biletem imiennym (ze zdjęciem), do jego zakupu uprawnione są osoby, które przeszły stosowne szkolenie organizowane przez Świętokrzyski Park Narodowy. Bilet ten można nabyć wyłącznie w Dyrekcji Świętokrzyskiego Parku Narodowego w Bodzentynie w cenie 30 zł. Istnieje możliwość prolongaty biletu wydanego w latach poprzednich (po jego okazaniu) – opłata w kwocie 30zł.

Świętokrzyski Park Narodowy, Miasto i Gmina Bodzentyn, Przewodnik, Szkolenie