Skip to main content
Partonat Burmistrza MiG Bodzentyn

SPZOZ w Bodzentynie zasilone maseczkami ochronnymi z akcji „Gmina Bodzentyn szyje maseczki”

Dziś (01.04.20) w Urzędzie Miasta i Gminy Bodzentyn odbyło się przekazanie kolejnych maseczek ochronnych dla Samodzielnego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Bodzentynie. Kilkadziesiąt maseczek z rąk Burmistrza MiG Bodzentyn otrzymał Dyrektor SPZOZ Jarosław Dziedziński. Nie byłoby ich, gdyby nie ogromna praca i zaangażowanie mieszkanek naszej gminy oraz Stowarzyszenia Przyjaciół Gminy Górno, które dołączyło do naszej akcji. Gorąco dziękujemy przyjaciołom z Górna za ofiarowaną pomoc oraz jeszcze bardziej pragniemy podziękować bohaterkom z naszej gminy, które codziennie szyją maseczki dla naszych mieszkańców. Niemal każdego dnia pracownicy urzędu odbierają od wolontariuszek po kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt nowych maseczek.  Wasza pomoc jest nieoceniona! 

Wolontariuszki z naszej gminy szyjące maseczki ochronne to m.in. p. Kazimiera z Celin, p. Agnieszka z Dąbrowy, p. Lidia ze Śniadki II, p. Zofia z Sieradowic Parceli oraz grono pań z Celin i Siekierna, które dostarczają niemal codziennie kolejne duże partie samodzielnie uszytych maseczek ochronnych.

maseczki gmina Bodzentyn maseczki gmina Bodzentyn maseczki gmina Bodzentyn maseczki gmina Bodzentyn maseczki gmina Bodzentyn maseczki gmina Bodzentyn

Wielkim sercem wykazują się również osoby, które przekazują niezbędne materiały do szycia maszeczek. Wśród nich znajdują się: p. Irena z Psar, p. Ela z ul. 3-go Maja w Bodzentynie, p. Beata ze Ściegni oraz wiele innych wspaniałych osób przekazujących do UMG Bodzentyn potrzebne  materiały. 

Serdecznie chcemy Wam podziękować za bezcenne przekazane materiały. Bez Was cała ta akcja nie mogłaby się odbyć. Dziękujemy! 

materialy na maseczki maseczki gmina Bodzentyn materialy na maseczki maseczki gmina Bodzentyn materialy na maseczki maseczki gmina Bodzentyn materialy na maseczki maseczki gmina Bodzentyn

Bezpłatne maseczki ochronne przeznaczone są dla osób starszych, w grupie ryzyka, przewlekle chorych oraz z mniejszą odpornością. Maseczki dostępne są i można je odbierać w Ośrodku Zdrowia w Bodzentynie  oraz w Urzędzie Miasta i Gminy w Bodzentynie. W sytuacji, gdy ktoś nie ma możliwości odebrać maseczki osobiście prosimy o kontakt telefoniczny pod nr. nr +48 (41) 31-15-010 wew. 11. w celu ustalenia adresu do dowozu maseczki przez pracownika gminy.

Potrzebne niezbędne materiały do produkcji maseczek ochronnych: 
- bawełna medyczna,
- gumki o szerokości 5-7 mm,
- nici każdego koloru. 

Jeśli posiadacie wymienione materiały i chcecie je przekazać, prosimy kontaktować się telefonicznie w godzinach pracy urzędu pod nr +48(41) 31-15-010 wew. 36. Podany numer funkcjonuje w godzinach pracy UMiG Bodzentyn. 

Burmistrz Dariusz Skiba kierownik Jarosław Dziedziński Burmistrz Dariusz Skiba kierownik Jarosław Dziedziński

Źródło: inf. własna, bodzentyn.pl

Ośrodek Zdrowia w Bodzentynie , Koronawirus