Skip to main content
Partonat Burmistrza MiG Bodzentyn
Oferta kształcenia PZS Bodzentyn na rok szkolny 2020/21

Oferta kształcenia PZS Bodzentyn na rok szkolny 2020/21

Powiatowy Zespół Szkól w Bodzentynie rusza z rekrutacją na rok szkolny 2020/2021. Jak co roku nasza lokalna szkoła średnia przygotowała bogatą i atrakcyjną ofertę kształcenia dla absolwentów klas ósmych. Osoby, które zdecydują się na kontynuowanie nauki w PZS Bodzentyn mają do wyboru: Liceum Ogólnokształcące z pięcioma profilami nauczania, Technikum z ośmioma specjalizacjami oraz Szkołę Branżową z wieloma możliwościami wyboru kierunku. Szkoła z ponad stuletnią tradycją to spokojne, bezpieczne i dające świetne warunki do nauki miejsce zarówno dla mieszkańców naszej gminy jak również uczniów pochodzących z ościennych gmin, których co roku nie brakuje w salach lekcyjnych szkoły średniej w Bodzentynie. Gorąco zachęćmy do zapoznania się z ofertą szkoły i dołączenia do grona uczniów Powiatowego Zespołu Szkół w Bodzentynie. 

Ósmoklasisto! Właśnie kończysz szkołę podstawową i szukasz miejsca, w którym mógłbyś kontynuować naukę? PZS w Bodzentynie, nasz „Szerment”, to szkoła inna niż wszystkie, to najlepsze miejsce dla Ciebie. Dlaczego? To szkoła z pięknymi tradycjami pedagogicznymi, ukształtowanymi przez stulecie, kultywowanymi przez panią dyrektor, człowieka dialogu, osobę budującą relacje; to szkoła z oddanymi nauczycielami znającymi potrzeby uczniów oraz zaangażowanymi i utalentowanymi uczniami. Wspaniała atmosfera, doskonała baza lokalowa i sportowa, zajęcia pozalekcyjne, fitness, siłownia, strzelnica, bilard a do tego bogaty wybór kierunków kształcenia i nasza innowacja pedagogiczna- klasa policyjna z dużymi osiągnięciami - nie mogłeś drogi ósmoklasisto trafić lepiej. Klasy są profilowane, wiele rozszerzeń do wyboru, nauczyciele zdeterminowani by wydobyć z Was talenty i zdolności. Nasza szkoła może jest niewielka i prowincjonalna, ale stwarza wszystkim uczniom różnorakie możliwości. Być może od września będziemy jedyną szkołą powiatową z oddziałami przygotowania wojskowego przy wsparciu MON, a  klasy o profilu wojskowym realizować będą kształcenie ogólne, zgodne z podstawą programową, a program szkolenia z zakresu przygotowania wojskowego stanowić będzie dodatkowe zajęcia edukacyjne.  Tu nikt nie jest anonimowy, wszyscy się znamy, wspieramy i współpracujemy. Szkoła tętni życiem i pozytywną energią, tu ciągle dzieje się coś ciekawego - comiesięczne maratony filmowe, świetna muzyka i audycje za sprawą radia KreSka, liczne sukcesy sportowe klubu „Jodła”, ciekawe projekty "Kultura pod chmurką",  „Zimowe wyczyny z bodzentyńskiej doliny” czy plener malarski, akcje charytatywne inicjowane przez szkolny wolontariat skierowane na potrzeby innych, imprezy szkolne przepełnione dobrą zabawą, inicjatywy kulturalne oraz udział w akcjach zaprzyjaźnionej ze szkołą fundacji ProlandSport. Nie sposób wymienić wszystkiego. To szkoła, która nie boi się wyzwań, ostatnio zdalne nauczanie czy pożegnanie absolwentów to tylko dowód, że świetnie dajemy sobie radę w każdej sytuacji. Czy już chcesz być członkiem naszej społeczności?

Sprawdź szczegóły na naszym szkolnym fanpagu:
https://www.facebook.com/zspbodzentyn/
Podejmij naukę w Szermencie i dołącz do nas.
Czekamy na Ciebie!

Powiatowy Zespół Szkół w Bodzentynie rekrutacja

Autor Agnieszka Żur / inf. własna

Powiatowy Zespół Szkół w Bodzentynie, Liceum w Bodzentynie, Rekrutacja, Szkoła średnia w Bodzentynie