Skip to main content
Partonat Burmistrza MiG Bodzentyn
XII Festiwal Wędrowania 2020

Przed nami XII Festiwal Wędrowania 2020

W pierwszą sobotę sierpnia w Szkole Wrażliwości w Kapkazach 10 odbędzie się drugi dzień XII Festiwalu Wędrowania. Wydarzenie rozpocznie się od wystawy ceramiki Ewy Skowerskiej -Kosmalskiej „Zielona impresja” o 18:30, a godzinę później o 19:30 odbędzie się koncert świętokrzyskiej formacji jazzowo-rockowej gitarzysty Przemka Gregera - Greger Garag. Na zakończenie festiwalu o 21:00 zaplanowana jest premiera teledysku "Za siedmio góro" i koncert zespołu Gędzi Chór. Dzień wcześniej Festiwal Wędrowania odwiedzi "Szklany Dom" w Ciekotach, gdzie zostanie otwarta wystawa "Wolne Książki" oraz o 18:30 rozpocznie się spotkanie z Radosławem Nowakowskim. Gorąco zachęcamy do udziału w wydarzeniu. 

 festiwal wędrowania 2020

Wystawa ceramiki Ewa Skowerska - Kosmalska artysta plastyk, ceramik. Należy do Związku Polskich Artystów Plastyków. Jest członkiem Stowarzyszenia Odnowica, współorganizuje wydarzenia artystyczne. Współpracuje z miejscowymi animatorami i gospodarstwami agroturystycznymi. W 2009 r zrealizowała projekt pt” Dzbaniska Źródliska”- poprawa estetyki wsi finansowane przez MKiDN. Pracuje na rzecz ochrony dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego.

"Gędzi Chór" to zespół, który tworzy autorską muzykę nieprzypisaną do żadnego konkretnego stylu; niektóre utwory bliskie są poezji śpiewanej, inne piosence aktorskiej, piosence turystycznej a niektóre ocierają się o tzw.“neofolk”, czyli czerpią ze źródeł muzyki ludowej. Trzon instrumentalny to dwie gitary wzbogacone niekiedy o brzmienia liry korbowej, cytry, kalimby czy fletu. Na początku 2020 roku zespół wydał debiutancką płytę „Świętokrzyska Raga”. Znajduje się na niej 13 utworów w większości do tekstów suchedniowskiego poety Jana Gajzlera, który w niezwykle piękny sposób opisał walory ziemi świętokrzyskiej.

Skład zespołu:
Ewa Skowerska - śpiew, kij deszczu
Hanka Macierzanka Konieczkiewicz - śpiew, dzwonek, rurki peszla
Norbert Koniu Konieczkiewicz - gitary
Mariusz Kosmalski - śpiew, gitary, lira korbowa, harmonijka, flet
Gościnnie wystąpią: Karolina Omańska, Robert Czupryn

Greger Garag to świętokrzyska formacja jazzowo-rockowa gitarzysty Przemka Gregera

Liderem i kompozytorem wszystkich utworów jest gitarzysta Przemek Greger. Na co dzień grający w zespole Stanisława Sojki, współpracował i nagrywał m. in. z Mateuszem Pospieszalskim, zespołami Plastic Bag, Tam Tam Project, Graal, Rajd Maszyn, Protoplazma. Prowadził również wspólnie z Jackiem Partyką ze Studia Komputerowego Muzyki Elektronicznej Akademii Muzycznej w Łodzi, projekt Klong. Wystąpił w zespole Nicka Cave'a, podczas niezapomnianego koncertu tego artysty, który odbył się w 1999 roku we Wrocławiu w ramach Festiwalu Piosenki Aktorskiej.
"Niebywały kolorysta z podziemia jazzowego w Łodzi" - tak o Przemku Gregerze mówi Stanisław Soyka i nie ma w tym żadnej przesady. . Propozycja artystyczna Jego zespołu jest rozległa, muzycy poruszają się swobodnie w stylistyce jazzu, rocka, ambientu, drum'n'basu oraz eksperymentu elektronicznego.

Aktualny skład:
Przemek Greger - gitara
Rafał Gęborek - trąbka
Paweł Janaszek - bas
Kamil Olesiński – perkusja

Prosimy o zabranie maseczek i zachowanie dystansu. Opis całego festiwalu: http://www.odnowica.milaparila.pl/. Link do wydarzenia na FB: https://www.facebook.com/events/1104162453318398/

Festiwal Wędrowania, Szkoła Wrażliwości w Kapkazach, Kapkazy