Skip to main content
Partonat Burmistrza MiG Bodzentyn

Pewny awans drużyny Tomasza Dymanowskiego i Krzysztofa Trela do półfinału

Łysica zmierza po puchar. Już tylko cztery zespoły zostały w stawce walczących o zdobycie piłkarskiego Pucharu Polski na szczeblu okręgu. W gronie ekip, którym udało się wywalczyć awans do półfinału rozgrywek znalazła się Łysica Bodzentyn, która pewnie i przekonywująco pokonała Polan Pierzchnica 7:1.

Piękna, pucharowa przygoda, którą jeszcze świeżo w pamięci mają bodzentyńscy kibice może powtórzyć się i tym razem. W sezonie 2011/12 drużyna prowadzona przez Bogdana Dąbrowskiego awansowała do finału Pucharu Polski na szczeblu okręgu. Po karnych wygrała go, a w nagrodę zmierzyła się z wyżej notowanymi drużynami, eliminując m.in. siedlecką Pogoń. Marsz Łysicy zatrzymali dopiero piłkarze Wisły Płock (w Bodzentynie skończyło się porażką 1:2). To po tamtym spotkaniu w notesach działaczy i sztabu trenerskiego z Płocka znalazło się nazwisko Mirosława Kalisty. Życie pokazało, że szybki skrzydłowy wkrótce trafił do nafciarzy.

Przeciwko Polanom miał nie tylko udział przy trafieniach swoich kolegów, ale sam wpisał się na listę strzelców. Wynik otworzył jednak Krystian Płusa, dla którego koledzy mieli przygotowaną piłkarską kołyskę (obrońcy Łysicy urodziło się dziecko). - Poczekajmy do niedzieli, do meczu z Granatem - mówił ze śmiechem na ustach 27-latek. Goście jak na drużynę grającą o 3 klasy wyżej, nie dali najmniejszych szans rywalom, dominując pod każdym względem futbolowego abecadła.

POLANIE PIERZCHNICA – ŁYSICA AKAMIT BODZENTYN 1:7 (0:4)
0:1 Krystian Płusa (7), 0:2 Mirosław Kalista (18), 0:3 Szymon Michta (25), 0:4 Krystian Płusa (40), 1:4 Jakub Majewski (52), 1:5 Mirosław Kalista (66), 1:6 Dariusz Anduła (69), 1:7 Maciej Horna (88)
Sędziował: Tomasz Kondrak (Kielce). Widzów: 50.
POLANIE: Wysocki – Klimek, Cielibała (80. D. Malinowski), Minda, Dziedzic, Majewski, Kmiecik (70. Bielawski), W. Kwaśniewski Ż, Kraska, Frąk (46. M. Ramiączek), Ramiączek. Trener: Łukasz Kwaśniewski.
ŁYSICA: Dymanowski – Ciesielski, Kardas (53. Kiełbasa), Szymoniak, Kozubek, Płusa (46. Horna), Kucała, Barucha, Kalista, Michta (46. P. Gardynik), Anduła. Trenerzy: Tomasz Dymanowski, Krzysztof Trela.
W POZOSTAŁYCH MECZACH: KSZO Junior Ostrowiec Św. – Nida Pińczów 1:2, Granat Skarżysko-Kam. – KSZO 1929 Ostrowiec Św. 3:1, Hetman Włoszczowa – Korona II Kielce 2:1. Mecze półfinałowe zaplanowane zostały na 4 czwerca (środa).

Autor: Rafał Roman