Skip to main content
Partonat Burmistrza MiG Bodzentyn
15 sierpnia rusza darmowy autobus na trasie Kielce - Św. Katarzyna - Św. Krzyż

15 sierpnia rusza darmowy autobus na trasie Kielce - Św. Katarzyna - Św. Krzyż

Autobus łączący Świętą Katarzynę ze Świętym Krzyżem to temat, który wraca na naszą skrzynkę pocztową kilkadziesiąt razy w ciągu roku. Pytania otrzymujemy zarówno od mieszkańców jak również turystów, którzy chcą szybko przejechać z jednej lokalizacji do drugiej. Niestety żaden przewoźnik nie oferuje stałego połączenia pomiędzy obiema miejscowościami. W związku z tym co roku pojawiają się darmowe busy turystyczne. Nie inaczej będzie również w tym roku. Już do 15 sierpnia do 27 września ruszy bezpłatny autobus łączący Kielce ze Świętym Krzyżem, zatrzymując się również w Św. Katarzynie. Autobus kursować będzie trzy razy dziennie (z Kielc o 6:30, 10:00 oraz 14:30 i ze Św. Krzyża o 8:40, 12:45 i 18:00) w każdy weekend (sobota i niedziela). 

Jeśli chcesz skorzystać z przejazdu konieczna jest wcześniejsza rejestracja na stronie internetowej: https://swietokrzyskie.travel/bus/rezerwacje

Rozkład jazdy:

  • pierwszy kurs: godz. 6.30 z Kielc / 8.40 ze Św. Krzyża
  • drugi kurs: godz. 10.00 z Kielc / 12.45 ze Św. Krzyża
  • trzeci kurs: godz. 14.30 z Kielc / 18.00 ze Św. Krzyża

Dodatkowy kurs zaplanowany jest na - 14 września (poniedziałek) - kiedy to na Św. Krzyżu odbywa się główna uroczystość w ramach Odpustu Podniesienia Drzewa Krzyża Świętego (wyjazd z Kielc godz. 10.00 / wyjazd ze Św. Krzyża godz. 14.00).
W przypadku jakichkolwiek pytań, skontaktuj się z nami: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Uruchomienie weekendowego połączenia na trasie Kielce – Święta Katarzyna - Święty Krzyż było możliwe dzięki umowe zawartej przez Regionalną Organizację Turystyczną z Miejskim Przedsiębiorstwem Komunikacji w Kielcach.

bus darmowy św krzyż Kielce

Święta Katarzyna, Świętokrzyskie, Święty Krzyż, Busy Gmina Bodzentyn