Skip to main content
Partonat Burmistrza MiG Bodzentyn
Gmina Bodzentyn walczy o maszt z biało-czerwoną flagą!

Gmina Bodzentyn walczy o maszt z biało-czerwoną flagą! 🇵🇱

„Pod biało-czerwoną” to projekt przygotowany i w całości finansowany przez Rząd RP polegający na zakupie masztu i flagi dla każdej gminy w kraju, która dołączyła do projektu, a jej mieszkańcy zagłosowali na swoją gminę. Dla naszej społeczności wystarczy 100 głosów, aby zdobyć maszt, na którym zawiśnie narodowa flaga. Mieszkańcy gminy Bodzentyn swoje głosy mogą oddawać online do 11 listopada 2020 roku. Swój głos oddasz za pomocą formularza dostępnego w linku: https://bialoczerwona.www.gov.pl/. Zachęcamy do głosowania!

 

„Pod biało-czerwoną” to projekt, który ma zjednoczyć nasz kraj i jego mieszkańców. Nie tylko uhonoruje Poległych za wolność i niepodległość naszej Ojczyzny, ale także zachęci do patriotycznych postaw i dumy z bycia Polakami. 


Ta patriotyczna inicjatywa, realizowana pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego, będzie się opierała o zapał i działanie mieszkańców naszych Małych Ojczyzn.
 
Celem projektu jest także godne upamiętnienie zwycięstwa wojsk Rzeczypospolitej nad armią bolszewicką w Bitwie Warszawskiej 1920 roku. Umieszczenie flagi na maszcie w wyjątkowym miejscu to dowód na to jak ważne są symbole narodowe w życiu Polaków. Te, za które życie w walce o wolność Ojczyzny poświęcali nasi przodkowie. 
 
Mamy nadzieję, że angażując mieszkańców naszego kraju, zachęcimy ich do refleksji zarówno nad samym patriotyzmem jak i przyszłością Polski. 100-lecie wiktorii odniesionej w Bitwie Warszawskiej stanowi ku temu doskonałą okazję.  
 
Dzięki projektowi chcemy także budować wspólnotę i wzmacniać ideę zaangażowanego społeczeństwa obywatelskiego. Niech biało-czerwona dumnie, przez cały rok, powiewa w sercach naszych małych Ojczyzn!

Miasto i Gmina Bodzentyn, Województwo Świętokrzyskie, Święto Niepodległości, Biało-Czerwona