Skip to main content
Partonat Burmistrza MiG Bodzentyn
ULKS Guliwer

Kuźnia Talentów ULKS Guliwer znów z medalem

Kuźnia Talentów ULKS Guliwer to również prawdziwa kuźnia medali. Podczas ubiegłotygodniowych zawodów w Zgierzu, które odbyły się 28 i 29 listopada, Aleksander Płaczkowski zajął III miejsce w kategorii 35 kg. W Mistrzostwach Polski Młodzików w zapasach w stylu dowolnym udział wziął również Bartosz Wilczyński zajmując V miejsce w kategorii wagowej 52 kg. Obaj zawodnicy byli jednymi z najmłodszych wśród 240 zawodników z całego kraju. 

 

Aleksander Płaczkowski dołączył do grona medalistów Mistrzostw Polski  ULKS Guliwer.

Warto wspomnieć  , że jest to czwarty medal Mistrzostw Polski na rok 2020 zdobyty przez wychowanków z " Kuźni Talentów " ULKS Guliwer trenujących w sekcji Bodzentyn. Dobrą passę zaczęły : Wiktoria Płaczkowska zdobywając złoto , oraz Klaudia Hajdenraich wywalczając brąz na Olimpiadzie Młodzieży w grupie Kadetek. Kolejnym sukcesem był srebrny medal Julii Kowalik w Mistrzostwach Polski Młodziczek.

Gratulacje!

Ogromne podziękowania dla Pana Dariusza Skiby - Burmistrza Miasta i Gminy Bodzentyn  , dzięki którego inicjatywie w Bodzentynie możemy odkrywać i rozwijać wspaniałe talenty naszej młodzieży. Tak mała gmina jaką jest Bodzentyn jest rozsławiana na arenach krajowych i międzynarodowych przez naszych zawodników. Wyrazy uznania i wdzięczności należą się również dla Prezesa  ULKS Guliwer - Karola  Kucharczyka , który czuwa nad realizacją planu szkoleniowego naszych Perełek.

Fot. ULKS Guliwer, Źródło: inf. własna/Trener, Szkoleniowiec Zbigniew Płaczkowski