Skip to main content
Partonat Burmistrza MiG Bodzentyn
Miasto i Gmina Bodzentyn najlepszą gminą turystyczną w woj. świętokrzyskim

Miasto i Gmina Bodzentyn najlepszą gminą turystyczną w woj. świętokrzyskim

Dziś w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego w Kielcach odbyło się wręczenie statuetek „Wędrowca Świętokrzyskiego”. Nagroda ufundowana przez marszałka województwa świętokrzyskiego przyznawana jest co roku dla osób i instytucji, które w znaczący sposób przyczyniły się do rozwoju turystyki na terenie województwa świętokrzyskiego. Laureatów wybiera się w ramach Światowego Dnia Turystyki, dnia ważnego dla turystów jak również osób żyjących z turystyki oraz osób i instytucji dążących do jej rozwoju.

Wśród tegorocznych zwycięzców znalazła się nasza gmina, która była najlepsza w kategorii - Gmina turystyczna. Nagrodę z rąk członka Zarządu Województwa Tomasza Jamka odebrał Burmistrz Dariusz Skiba

- W dniu dzisiejszym gmina Bodzentyn otrzymała tytuł "Wędrowca Świętokrzyskiego" za popularyzowanie działań proturystycznych oraz zaangażowanie w inwestycje turystyczne Jestem ogromnie wdzięczny, że zarząd województwa świętokrzyskiego docenił wielki wysiłek jaki od 6 lat samorząd MiG Bodzentyn wnosi w rozwój turystyki naszej gminy i całego regionu. Zapewniam, że w dalszym ciągu będziemy dążyć do rozwoju Gminy Bodzentyn poprzez odsłanianie jej nowego turystycznego oblicza. Ponadto jestem przekonany, że wszystkie realizowane inwestycje w znacznym stopniu przyczynią się do lepszego poznania bogatej historii tego wyjątkowego miejsca  - Mówi Burmistrz Dariusz Skiba  

 

Statuetkę „Super Wędrowca Świętokrzyskiego” za wybitne zasługi dla rozwoju turystyki w regionie otrzymał Świętokrzyski Park Narodowy. Nagrodę odebrał dyrektor ŚPN Jan Reklewski.

 

Nagrody w formie statuetek tzw. „Wędrowca Świętokrzyskiego” wręczono w następujących kategoriach:

  • Przedsiębiorstwo turystyczne – Przedsiębiorstwo Handlowo – Usługowe „MAJSAK” – Camping Browarny,
  • Atrakcja turystyczna – Muzeum Archeologiczne i Rezerwat Krzemionki,
  • Gmina turystyczna – Miasto i Gmina Bodzentyn,
  • Osobowość turystyczna – Marzena Martyńska – Sekretarz PTTK Sandomierz,
  • Organizacja turystyczna – Oddział Świętokrzyski PTTK.
  • Specjalne wyróżnienie, tzw. „Super Wędrowca Świętokrzyskiego” za wybitne zasługi dla rozwoju turystyki w regionie otrzymał Świętokrzyski Park Narodowy.

Źródło oraz zdjęcia: swietokrzyskie.pro/uhonorowano-zasluzonych-dla-branzy-turystycznej

Świętokrzyski Park Narodowy, Miasto i Gmina Bodzentyn, Burmistrz MiG Bodzentyn, Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego