Skip to main content
Partonat Burmistrza MiG Bodzentyn
Harcerze Bodzentyn

"Świąteczna Paczka" Harcerzy z Gminy Bodzentyn dla ludzi i zwierząt

"Świąteczna Paczka" to akcja charytatywna organizowana od trzech lat przez harcerzy z gminy Bodzentyn. Akcja polega na zbiórce żywności dla najbardziej potrzebujących. Jak wiemy osób w trudnej sytuacji materialnej nie brakuje, a biorąc pod uwagę ciężki rok takich osób niestety przybyło. Pomoc jaką zorganizowali nasi harcerze była ogromna i pomogła wielu rodzinom spędzić święta Bożego Narodzenia radośnie i w spokoju. W tym roku harcerze zadbali również o potrzebujące zwierzaki zbierając dla nich około 200 kilogramów karmy oraz inne potrzebne rzeczy!

 

"Na hasło POMOC wszyscy harcerze z Bodzentyna, Wzdołu, Psar, Sieradowic oraz Świętej Katarzyny, „jak jeden mąż” zmobilizowali swoje siły, przekazując bardzo dużo artykułów spożywczych, przemysłowych i chemicznych.

Do akcji świątecznej paczki włączyły się także markety spożywcze. Dzięki uprzejmości kierowników sklepów LEWIATAN i ROBERT wszyscy mieszkańcy naszej gminy mogli również wspomóc potrzebujących, wkładając produkty do wyznaczonych koszyków. Zbiórka żywności przerosła nasze najśmielsze oczekiwania. W tym tak trudnym dla wszystkich roku, pomogliśmy zorganizować godne święta aż 6 rodzinom z naszej gminy. Z pewnością nie była to nasza ostatnia akcja. Mamy wielką nadzieję, że w przyszłym roku jeszcze szerzej otworzycie Państwo swoje serca, przez co artykułów będzie więcej i tym samym jeszcze więcej rodzin spędzi godnie te rodzinne święta.

Równocześnie ze zbiórką żywności zorganizowaliśmy także zbiórkę artykułów dla zwierząt: karmy (ok. 200 kg), kocy i mat sensorycznych (wykonywanych własnoręcznie przez harcerzy), które przekazaliśmy do schroniska dla zwierząt w Dyminach.

Wielkie podziękowania dla Stowarzyszenia Champion Dog, Państwu S.D Gawłowicz i wszystkim osobom, którym nie jest obojętny los skrzywdzonych zwierząt, za włączenie się w naszą akcję.

Misją harcerstwa jest niesienie pomocy bliźnim, kształtowanie postaw i charakterów młodych ludzi. Włączając się w akcje charytatywne uczymy ich empatii i wrażliwości na otaczający świat. Nasi harcerze są takimi osobami: życzliwymi, uczynnymi, na których zawsze można polegać czego dowodem jest tegoroczna akcja świątecznej zbiórki. Jako instruktorzy, jesteśmy dumni, że mamy takie osoby w swoich szeregach.

Dziękujemy raz jeszcze wszystkim, którzy zaangażowali się w naszą świąteczną zbiórkę żywności, dziękujemy za Wasze wielkie serca i życzliwość." - Harcerze z Gminy Bodzentyn