Skip to main content
Partonat Burmistrza MiG Bodzentyn
Program Dom Kultury+ dla MGCKiT w Bodzentynie

Program Dom Kultury+ dla MGCKiT w Bodzentynie

Miejsko - Gminne Centrum Kultury w Bodzentynie jako jedne spośród  50 beneficjentów w kraju otrzyma pieniądze na realizację programu Dom Kultury+. W konkursie organizowanym przez Narodowe Centrum Kultury wzięło udział w sumie 232 jednostek kultury z całego kraju. W województwie Świętokrzyskim tylko nasze centrum zakwalifikowało się do dofinansowania programu.

MGCKiT w Bodzentynie z projektem "InspirujeMY Bodzentyn" otrzyma na realizację I etapu, polegającego na przeprowadzeniu diagnozy potrzeb kulturalnych 8 tysięcy złotych. II etap polegać będzie na ogłoszeniu konkursu, przyjęciu wniosków i wyłonieniu zwycięzców konkursu na najlepsze kulturalne inicjatywy lokalne. Na realizację tego etapu Miejsko - Gminne Centrum Kultury otrzyma 22 tysiące złotych. Od 3 do 7 najlepszych inicjatyw otrzyma pieniądze na realizację projektów. 

Projekt "InspirujeMy Bodzentyn" ma na celu przyciągnięcie i aktywowanie młodych i starszych mieszkańców gminy do kultury. Koordynatorką zespołu i autorką zwycięskiego projektu jest Danuta Skrzeczyna z Miejsko Gminnego Centrum Kultury i Turystyki w Bodzentynie. 

To ogromny sukces biorąc pod uwagę ilość wniosków biorących udział w konkursie oraz fakt, że Bodzentyn jako jedyna gmina w województwie otrzyma taki grant. 

Serdecznie gratulujemy pani Danucie Skrzeczynie oraz całemu zespołowi Miejsko Gminnego Centrum Kultury i Turystyki w Bodzentynie sukcesu i dziękujemy za trud włożony w pracę nad projektem. 

O dalszych postępach i ogłoszeniu naboru wniosków do realizacji II etapu będziemy informować na bieżąco. 

Miejsko - Gminne Centrum Kultury w Bodzentynie, Kultura