Skip to main content
Partonat Burmistrza MiG Bodzentyn
Odnowione świetlice w Siekiernie i Sieradowicach

Wideoinformator MiG Bodzentyn 11.03.21 r. - Odnowione świetlice w Siekiernie i Sieradowicach

Wczoraj w Siekiernie odbyło się oficjalne otwarcie dwóch świeżo wyremontowanych świetlic. Jedna całkowicie odmieniona znajduje się w Siekiernie, a druga w Sieradowicach. W otwarciu oprócz władz gminnych i lokalnej społeczności wzięła udział autorka i realizatorka projektu oraz Przewodnicząca Stowarzyszenia Nauczycieli i Wychowawców z Kielc Pani Iwona Wielgus oraz Wicemarszałek woj. Świętokrzyskiego Pani Renata Janik.

Wiele lat temu budynek służył mieszkańcom Siekierna i okolic jako Szkoła Podstawowa. Po jej likwidacji budynek przekształcono na świetlicę. Przez wiele lat budynek nie był remontowany i ostatecznie miał zostać zburzony. Dzięki inicjatywie lokalnej społeczności, władzom gminy, województwa i kieleckiemu stowarzyszeniu, dziś budynek wygląda jak nowy, a jego wnętrze wyposażone jest w nowoczesne narzędzia, które przez lata będą służyć mieszkańcom Siekierna i całej gminy Bodzentyn. Środki na realizację projektu: "Projekt wsparcia edukacyjno-opiekuńczego w nowo utworzonych świetlicach środowiskowych w Gminach Bodzentyn i Piekoszów" pochodziły w Europejskiego Funduszu Społecznego. Całkowity koszt projektu wyniósł blisko 1 000 000 złotych. 

Pod koniec ubiegłego roku budynek został także ocieplony oraz przeprowadzono renowację elewacji.
Całkowity koszt realizacji remontu świetlicy w Siekiernie to 51 950,00 zł, z czego 20 000,00 zł pochodzi z funduszu sołeckiego sołectwa Siekierno na 2020 r., 18 027,12 zł to środki zabezpieczone w ramach funduszu sołeckiego sołectwa Podmielowiec, a 13 922,88 zł to wkład własny gminy. 

Zobacz jak zmieniła się świetlica w Siekiernie przed i po realizacji

Wyremontowane pomieszczenie w świetlicy w Sieradowicach