Skip to main content
Partonat Burmistrza MiG Bodzentyn
Pracownicy Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej w ramach #trashchallenge posprzątali "zamek"

Pracownicy Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej w ramach #trashchallenge posprzątali "zamek"

Pracownicy Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej w ramach #trashchallenge posprzątali "zamek"

03 maj 2021

Akcja #trashchallenge w gminie Bodzentyn nabiera tempa! Co kilka dni dostajemy informację, że kolejne grupy chętnie biorą udział w wyzwaniu i sprzątają wybrane przez siebie obszary naszej gminy. Dziś prezentujemy challenge jaki wykonało Miejsko – Gminne Centrum Kultury i Turystyki w Bodzentynie wraz z Miejsko – Gminną Biblioteką Publiczną im. Adeli Nawrot w Bodzentynie wokół ruin Pałacu Biskupów Krakowskich w Bodzentynie. W wyzwaniu wzięło udział 12 osób z dwóch instytucji, które zebrały ponad 20 worków! śmieci. Dzięki ich pracy teren wokół Zamku znacznie nabrał czystości i już nie straszy wystającymi pośród trawy butelkami i innymi śmieciami. 

Dzięki tym działaniom udało się przywrócić estetyczne walory tego miejsca tak ważnego dla mieszkańców gminy Bodzentyn jak i odwiedzających go turystów. Do dalszego podjęcia challenge nominujemy:
- Ośrodek Zdrowia w Bodzentynie
- Powiatowy Zespół Szkół w Bodzentynie
- Ochotniczą Straż Pożarną w Bodzentynie

Zasady #trashchallenge sprowadzają się do przeprowadzenia akcji sprzątania w swojej okolicy oraz udostępnienia fotografii pokazujących jak wyglądało miejsce przed podjęciem wyzwania i po zakończeniu.

Zachęcamy Was do udziału w #trashchallenge. Akcja jest bardzo prosta i bardzo potrzebna. Wystarczy, że na najbliższy spacer zabierzecie ze sobą worek na śmieci i idąc pochylicie się i zbierzecie śmieci jakie zalegają na ziemi w waszej okolicy. Jeśli chcecie możecie zrobić zdjęcia i wysłać je do nas na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. z opisem tego co udało Wam się posprzątać i kogo nominujecie do dalszej akcji! Trzymamy za Was kciuki i wierzymy, że razem jesteśmy w stanie zmienić ludzkie przyzwyczajenia i oczyścić świat ze śmieci!