Skip to main content
Partonat Burmistrza MiG Bodzentyn
Remont placu zabaw przy ruinach Pałacu Biskupów Krakowskich w Bodzentynie

Remont placu zabaw przy ruinach Pałacu Biskupów Krakowskich w Bodzentynie

28 maj 2021

W bieżącym tygodniu plac zabaw przy ruinach Pałacu Biskupów Krakowskich w Bodzentynie przeszedł długo wyczekiwany remont. Przez kilka dni ekipa remontowa wymieniała i naprawiała zużyte oraz poniszczone elementy infrastruktury placu zabaw, aby dzieci korzystające z placu mogły w sposób bezpieczny i komfortowy spędzać wolny czas na świeżym powietrzu. Całość inwestycji wyniosła  blisko 39 tysięcy złotych i została objęta 24 miesięczną gwarancją. W ubiegłych latach na placu zabaw zostały wymienione siedliska na ławkach, a w najbliższym czasie planowane jest również oczyszczenie i wymiana piasku w piaskownicach wraz z płotkami odgradzającymi piach od trawy. 

Dzięki usłudze remontowej na placu zostały wymienione lub zamontowane: ograniczniki na linach, liny w tunelu, ruchome belki, przetarte oczka łączące łańcuchy, siedliska huśtawek, nogi huśtawek, drewniane podesty oraz podpory podestu, liny na piramidzie do wspinaczki oraz pokrycie dachowe na budkach.

Ponadto firma wyrównała powierzchnię w kilku miejscach, postawiła nowe metalowe tablice informacyjne oraz naprawiona została zjeżdżalnia "tyrolka". 

Remont został sfinansowany ze środków budżetu Miasta i Gminy Bodzentyn. O dalszych pracach będziemy informować na bieżąco.