Skip to main content
Partonat Burmistrza MiG Bodzentyn
Rodzinny Dzień Dziecka na Rynku Górnym w Bodzentynie

Rodzinny Dzień Dziecka na Rynku Górnym w Bodzentynie

Rodzinny Dzień Dziecka na Rynku Górnym w Bodzentynie

08 czerwiec 2021

Piękny dzień, wymarzona pogoda i dziesiątki szczęśliwych dzieci - tak w skrócie można opisać niedzielne wydarzenie na Rynku Górnym w Bodzentynie, podczas którego świętowaliśmy Dzień Dziecka. Święto wszystkich dzieci rozpoczęło się o 14:00 od koncertu Młodzieżowej Orkiestry Dętej OSP Bodzentyn, której przewodniczył kapelmistrz Jerzy Łapiński. Im później tym na placu pojawiało się więcej osób oraz atrakcji. Do dyspozycji całych rodzin były gumowe zjeżdżalnie i bawialnie. Nie zabrakło waty cukrowej, lodów oraz oczywiście zabaw i konkursów, w których dzieci mogły wykazać się sprawnością, wiedzą i sprytem.

W trakcie wydarzenia można było skorzystać z atrakcji przygotowanych przez strażaków z OSP Bodzentyn - usiąść w wozie strażackim, nauczyć się podstaw pierwszej pomocy, a nawet spróbować utrzymać wąż strażacki i zestrzelić kilka słupków silnym strumieniem wody.

Organizatorami wydarzenia byli: Miejsko - Gminne Centrum Kultury i Turystyki w Bodzentynie, Miejsko – Gminnej Biblioteki Publicznej im. Adeli Nawrot w Bodzentynie oraz Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie.   

Zdjęcia: e-Bodzentyn.pl oraz MGCKiT