Skip to main content
Partonat Burmistrza MiG Bodzentyn
Punkt Informacji Turystycznej w Świętej Katarzynie

Punkt Informacji Turystycznej w Świętej Katarzynie

Punkt Informacji Turystycznej w Świętej Katarzynie

16 czerwiec 2021

Z początkiem maja 2021 roku swoją działalność oficjalnie rozpoczął Punkt Informacji Turystycznej w Świętej Katarzynie. Jak podkreślają przedstawiciele władz gminnych miejsce to ma pełnić wyjątkową rolę w Świętej Katarzynie. Nie tylko jako budynek ale przede wszystkim miejsce spotkań dla turystów, przewodników operatorzy wycieczek jak również mieszkańców Św. Katarzyny i całej naszej gminy. Inwestycja, która kosztowała ponad 5 milionów złotych z pewnością pozytywnie wpłynie na postrzeganie przez turystów "perły" Gór Świętokrzyskich jaką zwana jest Św. Katarzyna.

W budynku mieszczącym się tuż przy parkingu znajdują się toalety, bankomat oraz sam Punkt Informacji Turystycznej, w którym znajdziemy przede wszystkim fachową pomoc w sprawach turystycznych, mapy, przewodniki, różnego rodzaju pamiątki, również te tworzone przez lokalnych artystów, pocztówki, magnesy oraz wiele innych interesujących gadżetów.
Punkt Informacji Turystycznej w Św. Katarzynie czynny jest codziennie od 10:00 do 18:00. W sezonie zimowym godziny pracy będą zmienione na godziny wcześniejsze.