Skip to main content
Partonat Burmistrza MiG Bodzentyn
XIII Festiwal Wędrowania

XIII Festiwal Wędrowania rozpoczęty! Świętokrzyska Raga w Kapkazach - zdjęcia i wideo

XIII Festiwal Wędrowania rozpoczęty! Świętokrzyska Raga w Kapkazach - zdjęcia i wideo

28 czerwiec 2021

Kto nie był, niech żałuje. Tak należy rozpocząć artykuł o wydarzeniu jakie miało miejsce w sobotę 26 czerwca w Kapkazach. Sobotni wieczór w Szkole Wrażliwości w Kapkazach, prowadzonej przez gospodarzy Mariusza Kosmalskiego i Ewę Skowerską był niesamowitym doznaniem zarówno dla oczu jak i uszu. Wyjątkowa muzyka w wykonaniu Gędziego Chóru uzupełniała się idealnie z pięknym spektaklem tanecznym jaki zaserwował nam Kielecki Teatr Tańca. Podczas blisko godzinnego występu, ponad setka widzów mogła podziwiać dziesiątki utalentowanych tancerzy, którzy w przepięknych strojach i na bosaka wytańczyli kilka układów idealnie wpisujących się w śpiewany tekst nawiązujący do Gór Świętokrzyskich i lokalnych tradycji. 

Całe widowisko ilustrowało poezję świętokrzyskiego poety Jana Gajzlera. Choreografię spektaklu przygotowała Anna Budnicka i Paweł Żołądek. Widowisko Świętokrzyska Raga - Wytańczyć Poezję w Szkole Wrażliwości w Kapkazach rozpoczęło tegoroczny XIII Festiwal Wędrowania.

Widowisko zaprezentowane zostało w ramach programu "Przestrzenie Sztuki". Program Przestrzenie Sztuki jest finansowany ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, realizowany przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego."

Zapraszamy na kolejne wydarzenia związane z Festiwalem.