Skip to main content
Partonat Burmistrza MiG Bodzentyn
Wschodnia Obwodnica Bodzentyna

Krok bliżej do budowy obwodnicy Bodzentyna

Krok bliżej do budowy obwodnicy Bodzentyna

15 lipiec 2021

Budowa wschodniej części obwodnicy Bodzentyna to temat, który wraca co roku jak bumerang. Niezaprzeczalne jest to, że wschodnia część obwodnicy musi powstać, aby ciężarówki oraz wzmożony w ostatnim czasie ruch samochodów osobowych na trasie Kielce - Starachowice ominął centrum Bodzentyna. Dziś Burmistrz Dariusz Skiba wykonał kolejny krok w kierunku budowy obwodnicy podpisując umowę na opracowanie koncepcji programowo-przestrzennej dotyczącej wspomnianej budowy odcinka obwodnicy miasta Bodzentyn. Umowa została podpisana pomiędzy Burmistrzem, reprezentującym gminę, a Biurem Projektowo Wykonawczym ,,DROGI I ULICE” reprezentowanym przez Zenona Kubickiego. Czas realizacji umowy wartej 183 270,00 złotych to 12 miesięcy od daty jej podpisania. 

Planowana budowa obwodnicy ma połączyć dwie drogi wojewódzkie nr 751 oraz 752. We wstępnym projekcie planowania wschodnia obwodnica od strony południowej miałaby się rozpoczynać około 200 od skrzyżowania dróg Szermentowskiego ze Świętokrzyską i miała prowadzić za cmentarzem oraz oczyszczalnią ścieków w kierunku północnym do ulicy Opatowskiej. Połączenie obwodnicy z ulicą Opatowską miałoby się znajdować około 550 metrów w kierunku Starachowic od zjazdu na Sieradowice. Wytyczenie dwóch alternatywnych tras w tym miejscu pokazane jest na zdjęciach poniżej. 

Przebieg planowanej obwodnicy miasta Bodzentyn - WARIANT 1 oraz 2

Z naszych informacji wynika jednak, że wschodnia obwodnica Bodzentyna może rozpoczynać się i kończyć w zupełnie innym miejscu. Budowa nowej trasy możliwa jest bliżej Tarczku oraz już na terenie Dąbrowy Górnej w okolicach rozjazdu dróg w kierunku Nowej Słupi. Nie jest to jednak oficjalna informacja i na więcej szczegółów musimy poczekać do zakończenia realizacji umowy. 

Źródło: UMiG Bodzentyn/inf. własna