Skip to main content
Partonat Burmistrza MiG Bodzentyn
eliminacje do 45. Buskich Spotkań z Folklorem

Udane eliminacje do 45. Buskich Spotkań z Folklorem artystów z gminy Bodzentyn

Udane eliminacje do 45. Buskich Spotkań z Folklorem artystów z gminy Bodzentyn

19 lipiec 2021

Buskie Spotkania z Folklorem to wydarzenie, w którym co roku bierze udział setki artystów muzyki ludowej z całego kraju. Na scenie pojawiają się soliści, kapele ludowe oraz zespoły taneczne i śpiewacze. W eliminacjach i finałach nie brakuje również zespołów i solistów z gminy Bodzentyn. Wczoraj, w niedzielę 18 lipca 2021 roku  na deskach amfiteatru Centrum Edukacji i Kultury ”Szklany Dom” w Ciekotach odbyły się eliminacje do 45. Buskich Spotkań z Folklorem, do których awansowały trzy zespoły oraz dwoje solistów z terenu Miasta i Gminy Bodzentyn. 

Jury w składzie: dr Alicja Trukszyn (główny instruktor ds. programowania dziedzictwa kulturowego WDK w Kielcach), Michał Stachurski (główny instruktor ds. upowszechnienia muzyki WDK w Kielcach) oraz Radosław Suliga (muzyk) zdecydowało, że w finale konkursu w Busku-Zdroju z gminy Bodzentyn wystąpią:

- solistka Lucyna Lipczyńska,
- zespół pieśni i tańca "Wilkowianie",
- zespół śpiewaczy "Dąbrowa",
- zespół pieśni i tańca "Leśnianie",
- solista Marian Przeździecki. 

Finał odbędzie się w najbliższy weekend 24-25 lipca w muszli w Parku Zdrojowym w Busku-Zdroju, a ogłoszenie wyników zaplanowano 8 sierpnia w czasie koncertu przed Wojewódzkim Domem Kultury w Kielcach. 

Gratulujemy naszym artystom i trzymamy kciuki za zwycięstwo w konkursie finałowym.