Skip to main content
Partonat Burmistrza MiG Bodzentyn

Ekstremalny Bieg Świętokrzyski już 11 września w Kamieńcu, gm. Bodzentyn

Ekstremalny Bieg Świętokrzyski już 11 września w Kamieńcu, gm. Bodzentyn

08 wrzesień 2021

11 września 2021 roku w Kamieńcu, w gminie Bodzentyn odbędzie się jedno z najciekawszych wydarzeń sportowych tego roku! Grandarun czyli ogólnopolski ekstremalny bieg przełajowy z 25 przeszkodami na dystansie 10 kilometrów górskiej trasy. Wydarzenie organizowane przez Fundację Szlachetne Serce oraz Pawła Walkiewicza i Artura Cieślika to nie tylko egzamin ze sprawności i wytrzymałości ale również promocja gminy Bodzentyn oraz całego województwa świętokrzyskiego.  

Sama nazwa wydarzenia oraz nazwy przeszkód, które zostaną ustawione na trasie nawiązują do tradycji i noszą nazwy regionalnych słów. Patronat Honorowy nad wydarzeniem objął Burmistrz Miasta i Gminy Bodzentyn. Chętni do udziału w wydarzeniu mogą zapisać się poprzez formularz na stronie https://www.grandarun.pl/ lub zgłoszenie na Facebook'u - https://www.facebook.com/GrandarunEkstremalnyBiegSwietokrzyski/.

Program Wydarzenia

 8:00 - 10:30 - Rejestracja i weryfikacja zawodników

11:00 - Oficjalne otwarcie Biegu

11:10/11:30 - Start Biegu na dystansie 10 km

11:40 - Start Biegu na dystansie 5 km

16:00 - Zsumowanie liczby zawodników, którzy dotarli na metę i przetrwali bieg, ogłoszenie zdobywców tytułu „Górala Świętokrzyskiego”. Zakończenie wydarzenia.

* Każdy zawodnik bezpośrednio po dobiegnięciu na metę otrzymuje medal za ukończenie trasy.

* Trasa biegu dla dzieci na 1 km jest otwarta przez cały czas trwania wydarzenia. Dziecko może pokonać trasę w dowolnym momencie od godz. 9:00.

Trasa Biegu