Skip to main content
Partonat Burmistrza MiG Bodzentyn
Kulturalne i sentymentalne spotkanie w Sieradowicach - zdjęcia

Kulturalne i sentymentalne spotkanie w Sieradowicach - zdjęcia

Kulturalne i sentymentalne spotkanie w Sieradowicach - zdjęcia

21 wrzesień 2021

Choć w Sieradowicach miało być przede wszystkim kulturalnie to było również bardzo miło i sentymentalnie. Niedzielne wydarzenie pod nazwą "Kulturalnie w Sieradowicach" przyciągnęło wiele osób z Sieradowic, Śniadki i innych części naszej gminy spragnionych obcowania z żywą kulturą. Na gości czekała wystawa fotografii - "Kulturalnie w Sieradowicach na przełomie wieków", koncert muzyków z Filharmonii Świętokrzyskiej, grill z kiełbaskami, dmuchawce dla dzieci oraz sentymentalne opowieści prowadzących i przybyłych gości. 

 

Mimo zimna i ponurej aury wydarzenie "Kulturalnie w Sieradowicach" można uznać za udane. Na widowni pojawiło się wielu mieszkańców Sieradowic, Śniadki, Bodzentyna oraz innych miejscowości z gminy Bodzentyn pragnących poobcować z kulturą jaką zapewnili tego dnia organizatorzy. 

Choć wydarzenie rozpoczęło się tuż po godzinie 15:00 to wiele osób przybyło do Świetlicy Wiejskiej w Sieradowicach już o 14, aby spokojnie i dokładnie obejrzeć każdą fotografię z wystawy "Kulturalnie w Sieradowicach na przełomie wieków". Na zdjęciach wiele osób odnalazło siebie, rodziny oraz znajomych. W trakcie oglądania zdjęć uczestnicy chętnie dzielili się swoimi wspomnieniami i chwalili przygotowaną wystawę.

Główna cześć wydarzenia rozpoczęła się od powitania zebranych widzów oraz przedstawienia planu na nadchodzące godziny. Pierwszym przystankiem w kulturalnej podróży były sentymentalne wspominki osób zamieszkujących Sieradowice i okolice. Wspominano byłych sołtysów, radnych, strażaków, nauczycieli oraz osób, które walczyły za wolność kraju. Wśród wspomnianych osób był Stanisław Pokrzywka - żołnierz walczący na Westerplatte pochodzący z Sieradowic. Burmistrz Miasta i Gminy Bodzentyn Dariusz Skiba w ramach podziękowania i uhonorowania pana Stanisława postanowił przekazać na ręce jego dzieci specjalny grawerton wraz z dedykacją jaki otrzymał wraz z grupą przyjaciół za przejechanie rowerem z Kielc na Westerplatte ku czci żołnierzy z Kielc i okolic walczących na półwyspie Westerplatte. 

Dalsza część wydarzenia to kultura przez duże K. Na scenie zaprezentowali się muzycy z Filharmonii Świętokrzyskiej, którzy zagrali wiele znanych utworów klasycznych zaprezentowanych w rozrywkowej formie. Na playliście muzyków znalazły się utwory z repertuaru m.in. Ludwiga van Beethovena czy Edvarda Griega. 

W trakcie wydarzenia organizatorzy rozdali uczestnikom ciasta, ciepłą herbatę oraz gorące kiełbaski prosto z rozgrzanego rusztu. Dzieci chętnie korzystały z przygotowanych atrakcji, a nieco starsi uczestnicy wydarzenia tańczyli i bujali się w rytm muzyki płynącej ze sceny przy Świetlicy Wiejskiej w Sieradowicach.  

W imieniu organizatorów gorąco dziękujemy za liczne przybycie i aktywny udział w wydarzeniu. 

Projekt pn. Kulturalnie w Sieradowicach został sfinansowany ze środków Ministra Kultury , Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Narodowego Centrum Kultury "Dom Kultury + Inicjatywy lokalne 2021" realizowanego przez Miejsko-Gminne Centrum Kultury i Turystyki w Bodzentynie w ramach projektu "Inspirujemy Bodzentyn"