Skip to main content
Partonat Burmistrza MiG Bodzentyn
Przedszkolaki z wizytą w strażackiej remizie

Przedszkolaki z wizytą w strażackiej remizie OSP Bodzentyn

Przedszkolaki z wizytą w strażackiej remizie OSP Bodzentyn

01 październik 2021

W środę 29 września  grupy „Pszczółki”, „Żabki” i „Biedronki” z Przedszkola w Bodzentynie wybrały się w odwiedziny do Strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Bodzentynie. Na miejscu gorące powitanie przygotował przedszkolakom pan prezes Bartosz Pytel, naczelnik Łukasz Zawierucha, Bartłomiej Hajdenrajch oraz Mikołaj Lesisz.  Przedszkolaki podczas tej niecodziennej wizyty mogły zapoznać się z zawodem strażaka, z zasadami postępowania na wypadek powstania pożaru lub innego zagrożenia. Strażacy bardzo ciekawie opowiadali o swojej pracy. Dzieci dowiedziały się, że strażacy nie tylko gaszą pożary ale również pomagają w czasie powodzi, usuwają skutki wypadków samochodowych, sprzątają połamane przez wichury drzewa.

 

Uczniowie przedszkola w Bodzentynie mieli okazję zobaczyć wóz strażacki wraz z całym wyposażeniem, sprzęt gaśniczy i strój w jaki ubierają się do akcji, a nawet go przymierzyć. Zwiedzały także wszystkie pomieszczenia znajdujące się w remizie.
Wizyta w straży pożarnej to doskonała forma edukacyjnego uświadomienia dzieci o zasadach bezpieczeństwa oraz zachowaniu się w przypadku pożaru, wypadku i innych zagrożeń, które mogą mieć miejsce.

Serdecznie dziękujemy Strażakom z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Bodzentynie za zorganizowanie spotkania oraz  umożliwienie naszym podopiecznym poznanie zawodu strażaka.  

Autor: mgr ANNA ŚCISŁOWICZ