Skip to main content
Partonat Burmistrza MiG Bodzentyn
Szkolenie z bezpieczeństwa dla przedszkolaków z Bodzentyna

Szkolenie z bezpieczeństwa dla przedszkolaków z Bodzentyna

Szkolenie z bezpieczeństwa dla przedszkolaków z Bodzentyna

15 październik 2021

13 października w Samorządowym Przedszkolu przy Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Bodzentynie odbyło się spotkanie z funkcjonariuszami Ruchu Drogowego oraz Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach. 

W czasie spotkania policjanci przybliżyli dzieciom podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, przypomnieli jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię. Funkcjonariusze opowiedzieli dzieciom o pracy policjanta i ich codziennych zadaniach, które wykonują między innymi dla bezpieczeństwa dzieci i młodzieży, ich rodziców i opiekunów. Przedszkolaki miały okazję obejrzeć z bliska policyjny mundur, dowiedzieli się jak ważną rolę odgrywają elementy odblaskowe naszych ubrań dla bezpieczeństwa na drodze. Dzieci poznały powody dlaczego podczas podróży samochodem powinno się siedzieć w foteliku samochodowym i mieć zapięte pasy bezpieczeństwa.

Główną atrakcją przygotowaną dla dzieci, była możliwość odciśnięcia palca za pomocą prawdziwego sprzętu służącego policji do pobierania odcisków. Przedszkolaki były ogromnie zaskoczone i szczęśliwe taką formą zabawy, tym bardziej, że każdy z nich otrzymał na pamiątkę swój odcisk linii papilarnych.

W imieniu nauczycieli oraz dzieci składamy Policji serdeczne podziękowania za poświęcony czas, a w szczególności za cenne informacje, które mamy nadzieję, przyczynią się do jeszcze większego bezpieczeństwa naszych wychowanków.

Agnieszka Czernikiewicz.