Skip to main content
Partonat Burmistrza MiG Bodzentyn
Cecyliada 2021 w MGCKiT w Bodzentynie

Cecyliada 2021 w MGCKiT w Bodzentynie zdjęcia i wideo

Cecyliada 2021 w MGCKiT w Bodzentynie zdjęcia i wideo

21 listopad 2021

Cecyliada to coroczne wydarzenie poświęcone patronce muzyki kościelnej - Świętej Cecylii. Od kilku lat około 20 listopada wydarzenie to odbywa się również w gminie Bodzentyn. W tym roku koncert z okazji Cecyliady trwał blisko dwie godziny i odbył się w sali Miejsko - Gminnego Centrum Kultury i Turystyki w Bodzentynie. Wśród artystów, mogliśmy posłuchać Młodzieżowej Orkiestry Dętej OSP Bodzentyn oraz dziesięcioro artystów śpiewających na co dzień w MGCKiT w Bodzentynie. 

Tegoroczna Cecyliada rozpoczęła się o godzinie 11:00 w sali Miejsko Gminnego Centrum Kultury i Turystki w Bodzentynie, a poprzedziła ją Msza Święta w bodzentyńskim Kościele Parafialnym. Na widowni zasiadło ponad 60 osób, które po każdym występie nagradzały gorącymi brawami naszych lokalnych artystów. Wydarzenie rozpoczęło się od powitania zebranych gości przez Dyrektora MGCKiT w Bodzentynie Marcina Sikorskiego oraz Sekretarza gminy Wojciecha Furmanka. 

Jako pierwsza na scenie pojawiła się Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP, która zagrała w sumie pięć utworów. Dalsza część Cecyliady należała do artystów z Miejsko - Gminnego Centrum Kultury i Turystyki: Zygmunta Szafrańskiego, Weroniki Skiby, Patrycji Żelaznej, Leny Pożogi, Barbary Lipczyńskiej, Laury Wrotniak, Julii Saletry, Oliwii Sikory, Gabrieli Kabały oraz Marii Bartkiewicz. 

Po zakończeniu każdego z występów, Dyrektyor MGCKiT Marcin Sikorski, Sekretarz Wojciech Furmanek oraz Przewodnicząca Rady Miejskiej w Bodzentynie Teresa Bzymek nagradzali wykonawców pamiątkowym dyplomem oraz słodką czekoladą. Nie zabrakło również podziękowań dla pani Marii Paluch oraz pana Zygmunta Szafrańskiego za prace jaką wkładają w przygotowanie i naukę młodzieży. 

Zapraszamy do obejrzenia nagrania z występów naszych lokalnych artystów i obejrzenia zdjęć z Cecyliady 2021.