Skip to main content
Partonat Burmistrza MiG Bodzentyn
Aleksander Płaczkowski Wicemistrzem Polski w zapasach w stylu wolnym w grupie wiekowej młodzików

Aleksander Płaczkowski Wicemistrzem Polski w zapasach w stylu wolnym w grupie wiekowej młodzików

Aleksander Płaczkowski Wicemistrzem Polski w zapasach w stylu wolnym w grupie wiekowej młodzików

06 grudzień 2021

Srebrny medal Mistrzostw Polski to zawsze ogromny sukces. Szczególnie w zawodach takich jakie odbyły się w ubiegły weekend we Włodawie, gdzie na matach pojawiło się 178 zawodników z 58 klubów z całej Polski. W X Mistrzostwa Polski w zapasach w stylu wolnym w grupie wiekowej młodzików Aleksander Płaczkowski z ULKS Guliwer po wielu świetnych walkach sięgnął po wicemistrzostwo kraju. Aleksander po raz kolejny udowodnił, że systematyczny trening pozwala osiągnąć bardzo wiele.

Po widowiskowych walkach eliminacyjnych w kategorii 44 kg, dostaje się do finału, gdzie prowadząc punktowo pojedynek nie fartownie ulega przeciwnikowi z klubu Lotnik Wrocław tracąc punkty na dwie sekundy przed końcem walki. Srebrny medal Aleksandra jest ogromnym sukcesem zarówno dla niego jak i dla klubu Guliwer i całego Województwa Świętokrzyskiego. Nasz klub reprezentował także Maciej Babiarz, któremu nie udało się przebrnąć przez wałki eliminacyjne.

Podsumowując kończący się rok 2021.

Mijający rok był bardzo owocny w sukcesy naszych Bodzentyńskich wychowanków, zdobyliśmy 9 medali rangi Mistrzostw Polski. Gratulacje dla naszych zawodników ULKS Guliwer.

Dziękujemy Burmistrzowi MiG Bodzentyn Dariuszowi Skibie, Radzie Miasta i Gminy Bodzentyn, Dyrektorowi Miejsko - Gminnego Centrum Kultury i Turystyki w Bodzentynie Marcinowi Sikorskiemu, Rodzicom zawodników oraz wszystkim sympatykom sportu zapaśniczego za pomoc i wsparcie w rozwoju naszej młodzieży.

Życzymy, Zdrowych i Wesołych Świąt oraz Szczęśliwego Nowego Roku .

Zbigniew Płaczkowski