Skip to main content
Partonat Burmistrza MiG Bodzentyn
Bodzentyn w serialu "Minuta Ciszy"

Bodzentyn w serialu "Minuta Ciszy"

Bodzentyn w serialu "Minuta Ciszy"

14 styczeń 2022

Bez wątpienia jednym z najciekawszych wydarzeń ubiegłego roku w naszej gminie było pojawienie się ekipy filmowej, która kręciła na terenie Bodzentyna komediodramat Minuta Ciszy. W nowej produkcji CANAL+ udział biorą znani aktorzy tacy jak Robert Więckiewicz (główny bohater, serialowy Mitek Zasada), Piotr Rogucki ale również mieszkańcy naszej gminy, którzy odgrywali rolę statystów. Bodzentyn ekipę serialu Minuta Ciszy gościł w sumie przez 10 dni, co wystarczyło na nakręcanie dużej części scen do pierwszego sezonu serialu, którego premierę zaplanowano na pierwszą połowę 2022 roku. Komediodramat od CANAL+ będzie się składać z 6-ciu odcinków, a obejrzymy go na platformie CANAL+. 

Gdzie kręcono serial Minuta Ciszy?

Dużą część scen do pierwszego sezonu serialu CANAL+ Minuta Ciszy kręcono na terenie miasta Bodzentyn, który w serialu będzie występować pod inną nazwą. Były to następujące lokalizacje: ul. Rynek Górny, ul. Langiewicza, ul. Kościelna (teren przy plebani i kościele), teren Cmentarza Parafialnego w Bodzentynie, ul. Ogrodowa, ul, Świętokrzyska, ul. Licealna oraz ul. Plac Żwirki (Rynek Dolny).

Filmowcy pojawili się również na jeden dzień w okolicy Pińczowa, w Ostrowcu Świętokrzyskim oraz w podwarszawskim Baranowie. 

O czym jest serial Minuta Ciszy?

Jak już wspomnieliśmy wyżej Minuta Ciszy to 6-cio odcinkowy komediodramat. Serial opowiada losy Mietka Zasady (Robert Więckiewicz) świeżo emerytowanego listonosza z małego miasteczka, który zmuszony jest, aby samodzielnie zająć się pochówkiem przyjaciela Czesława (Mirosław Zbrojewicz), kiedy jedyny w okolicy zakład pogrzebowy odmawia wykonania usługi. Nieświadomy przeszkód oraz absurdów funeralnego biznesu zakłada własną firmę i wkrótce jest zmuszony balansować na granicy przepisów prawa i moralnych zasad. Szybko wchodzi też w konflikt z lokalnym potentatem z branży (Piotr Rogucki), a na wsparcie może liczyć tylko ze strony ekscentrycznej córki zmarłego przyjaciela (Karolina Bruchnicka) oraz swojej niepełnosprawnej żony (Aleksandra Konieczna). Kiedy dodatkowo na jaw zaczynają wychodzić mroczne tajemnice z przeszłości eks-listonosza, świat wokół niego i jego najbliższych zaczyna zmieniać się bezpowrotnie.

Kto gra w serialu Minuta Ciszy?

W pierwszym sezonie serialu zagra wielu znakomitych aktorów polskiej kinematografii. Na ekranie zobaczymy w roli głównej Roberta Więckiewicza, któremu towarzyszyć będą Karolina Bruchnicka oraz Aleksandra Konieczna, a w pozostałych rolach pojawia się: Piotr Rogucki, Aleksandra Popławska, Adam Bobik, Marta Ścisłowicz, Tomasz Drabek, Wojciech Skibiński i Ireneusz Kozioł.

Autorami produkcji są: Jacek Lusiński – reżyser, współscenarzysta (twórca takich filmów jak: "Śubuk", "Carte Blanche", "Piksele") i Szymon Augustyniak – współscenarzysta ("Śubuk"). Za zdjęcia odpowiada Witold Płóciennik (autor zdjęć do produkcji CANAL+ ORIGINAL: "Klangor", "Kruk. Czorny woron nie śpi" oraz koprodukcji CANAL+ „Ikar. Legenda Mietka Kosza”, a także seriali „Pajęczyna” i „Stulecie winnych” oraz filmów fabularnych „Mistrz”, „Zieja” i „Carte Blanche”).

Producentem wykonawczym serialu jest AURUM FILM – Leszek Bodzak i Aneta Hickinbotham (CANAL+ ORIGINAL KRÓL i ŻMIJOWISKO, koprodukcje CANAL+ „Boże Ciało” i „Żeby nie było śladów” oraz inne filmy fabularne „Ostatnia Rodzina” i „Magnezja”).

Drugi sezon Minuty Ciszy również w Bodzentynie?

O tym czy aktorzy wraz z ekipa filmową powrócą do Bodzentyna przekonamy się po premierze pierwszego sezonu serialu. W dużej mierze zależy to od wyników oglądalności i sukcesu jaki osiągnie nowa produkcja. 

Według naszych wiadomości zarówno ekipa filmowa, obsługa jak i aktorzy byli bardzo zadowoleni z pracy w naszym mieście. Podkreślali miłe podejście ludzi i ogromną cierpliwość i wyrozumiałość związaną z utrudnieniami spowodowanymi nagraniami. Również i mieszkańcy naszej gminy i okolic grający jako statyści lub przyglądający się produkcji wypowiadali się bardzo pozytywnie i podkreślali, że było to wyjątkowe przeżycie. 

 

Źródło: media.pl.canalplus.com, echodnia.eu, inf. własna
fot. Przemysław Pączkowski/Canal+
Zdjęcia ekipy serialu Minuta Ciszy