Skip to main content
Partonat Burmistrza MiG Bodzentyn
Mieszkańcy gminy Bodzentyn nie zawiedli! Ponad 12 tyś. zł zebranych dla WOŚP

Mieszkańcy gminy Bodzentyn nie zawiedli! Blisko 14 tyś. zł zebranych dla WOŚP

Mieszkańcy gminy Bodzentyn nie zawiedli! Blisko 14 tyś. zł zebranych dla WOŚP

31 styczeń 2022

Blisko 14 tysięcy złotych mieszkańcy Miasta i Gminy Bodzentyn zebrali podczas 30. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Pomimo pandemii, szalejącego wiatru i padającego na przemian deszczu i śniegu mieszkańcy naszej gminy nie zawiedli i pokazali ogromne serce i chęć pomocy potrzebującym. Główna część bodzentyńskiego Finału WOŚP odbyła się w sali widowiskowej Biblioteki Publicznej i Centrum Kultury w Bodzentynie. Na uczestników wydarzenia czekał koncert Młodzieżowej Orkiestry Dętej OSP Bodzentyn, licytacje oraz koncert zespołu Maisie Band.

30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to wydarzenie, które co roku łączy serca Polaków na całym świecie. W tym roku Orkiestra Jurka Owsiaka gra pod hasłem "Przejrzyj na oczy", a zbiórka prowadzona jest pod kątem okulistyki dziecięcej. Głównym celem tegorocznej zbiórki, jest zapewnienie najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci w Polsce. 

W gminie Bodzentyn pieniądze zbierano na wiele sposobów. Ponad tydzień temu Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie uruchomił eSkarbonke, na któej obecnie znajduje się 2110 złotych i do której jeszcze przez ponad 24 godziny możemy wpłacać pieniądze. Tradycyjnie najwięcej pieniędzy zebrali wolontariusze z puszkami, którzy od samego rana w niedzielę 30 stycznia zbierali pieniądze w wielu miejscach naszej gminy. To właśnie im należą się ogromne brawa i podziękowania za ich pracę i wytrwałość w tak trudnych warunkach atmosferycznych jakie panowały przez wczorajszy dzień. Wśród wolontariuszy znaleźli się: Burmistrz Dariusz Skiba, radny powiatowy Wojciech Kózka wraz z żoną, uczniowie bodzentyńskich szkół, harcerze z Bodzentyna, Janusz Maciejski prezes Stowarzyszenia "Łysica Sabat" oraz Koło Gospodyń Wiejskich "Katarzynianki" w Świętej Katarzynie. 

Duża część zebranych środków była możliwa dzięki mieszkańcom przybyłym na 30. Finału WOŚP do sali Centrum Kultury. Uczestnicy wydarzenia chętnie brali udział w licytacjach i nie żałowali grosza na przedmioty i usługi jakie prezentowali prowadzący wydarzenie burmistrz Dariusz Skiba i dyrektor BPiCK w Bodzentynie Marcin Sikorski. Na licytacjach pojawiło się dziesiątki ciekawych przedmiotów począwszy od pierogów na hulajnodze i rękodziele kończąc.

W sumie podczas 30. Finału WOŚP zebraliśmy 13 891,63 złote i 12 euro! (dane na dzień 31.01.2022 r. 16:15)

Można by długo pisać o tym co działo się wczoraj ale najlepiej będzie to po prostu zobaczyć. Tak więc zapraszamy Państwa do obejrzenia zapisu wideo z koncertów i licytacji oraz zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć z 30. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Bodzentynie.  

Organizatorami wydarzenia był  Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie, Biblioteka Publiczna im. Adeli Nawrot w Bodzentynie oraz poratl e-Bodzentyn.pl.