Skip to main content
Partonat Burmistrza MiG Bodzentyn
Udany Nalot Morsów na Łysicę

Ponad setka Morsów zdobyła Łysicę!

Ponad setka Morsów zdobyła Łysicę!

14 luty 2022

Ponad setka Morsów w niedzielne przedpołudnie zjawiła się na czerwonym szlaku prowadzącym ze Świętej Katarzyny na najwyższy szczyt Gór Świętokrzyskich, aby wspólnie świętować II Sabat Morsów z Nalotem na Łysicę. Uczestnicy tego niecodziennego wydarzenia ubrani głównie w zimowe obuwie, szorty i topy wyruszyli na szczyt spod bramy wejściowej do Świętokrzyskiego Parku Narodowego chwilę po godzinie 11:00. Zapraszamy na zdjęcia i wideo przedstawiające uczestników tego ekstremalnego marszu.

Niecodzienne wydarzenia jakim był II Sabat Morsów z Nalotem na Łysicę rozpoczął się punktualnie o godzinie 11:00 przy bramie wejściowej do Świętokrzyskiego Parku Narodowego w Świętej Katarzynie od przywitania gości przez organizatorów oraz oficjalnego rozpoczęcia Nalotu. Wśród uczestników mogliśmy wypatrzeć dziesiątki Morsów ze stowarzyszeń znajdujących się na terenie naszego województwa jak również wiele Morsów z województw ościennych oraz innych części kraju. Oczywiście nie brakowało również wielu uczestników, którzy choć nie są Morsami i nie wędrowali w szortach, ciepło ubrani maszerowali razem z uczestnikami wydarzenia i wspierali ich w wycieczce na Łysicę. Całą imprezę zabezpieczali druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Bodzentynie, którzy czuwali nad bezpieczeństwem uczestników na wymagającym i oblodzonym szlaku. Oczywiście wśród uczestników i uczestniczek nie mogło zabraknąć mieszkańców naszej gminy! 

Po zejściu ze szczytu uczestnicy wydarzenia mogli ogrzacsię przy gorącej herbacie przygotowanej przez Bibliotekę Publiczną i Centrum Kultury w Bodzentynie, oraz posilić się ciastem przygotowanym przez nasze lokalne stowarzyszenia. Krótko po poczęstunku uczestnicy Nalotu udali się na Wilków, gdzie mogli się jeszcze bardziej schłodzić w lodowatej wodzie wilkowskiego zalewu. Organizatorem wydarzenia było Morawickie Stowarzyszenie Morsów "Byle do Zimy!" Zapraszamy na zdjęcia i wideo.