Skip to main content
Partonat Burmistrza MiG Bodzentyn

V Ogólnopolskie Zawody Wędkarskie o Puchar Gór Świętokrzyskich - Podsumowanie

Tegoroczna piąta już edycja największych ogólnopolskich zawodów spławikowych w regionie świętokrzyskim zgromadziła 87 zawodników z całej Polski. Stanęli oni do rywalizacji, o mający już swoją „wartość” pośród wędkarzy wyczynowych Puchar Gór Świętokrzyskich. Poprzednie edycje zawodów odbywały się w okresie wakacyjnym, jednak z uwagi na ogromne zainteresowanie wczasowiczów zbiornikiem w Wilkowie organizatorzy (Burmistrz Miasta i Gminy Bodzentyn Stanisław Marek Krak oraz Klub Sensas Bodzentyn) postanowili przenieść termin zawodów na środek maja, tj. 17-18 maja 2014 roku.

 

Opady deszczu w poprzedzające zawody dniach nie napawały optymizmem przed samymi zawodami. Sobotni poranek przywitał zawodników zachmurzonym niebem, ale bez opadów. Pojawiła się iskierka nadziei, że pogoda ulegnie poprawie. Była to jednak „cisza przed burzą” i ogromem wody jaki spadł na całą Gminę Bodzentyn w sobotę. Już od początku sobotnich zmagań zawodnikom towarzyszyły opady deszczu. Rywalizację zawodnicy rozpoczęli o godzinie 10, a zakończyli o godzinie 14. Przez 4 godziny pierwszej tury zawodów poziom wody w zbiorniku Wilków podniósł się o 40 cm, na co nikt z wędkujących nie był przygotowany. Ostatnie 30 minut zwodów to zmaganie się z nurtem płynącej wody (woda niosła kępy traw, gałęzie), która sowim charakterem przypominała bardziej nurt rzeki niż spokojną tafle zbiornika zaporowego. Podniesienie poziomu wody sprawiło, że wszyscy zawodnicy tą turę zawodów kończyli „po kostki” w wodzie, a towarzyszył im pływający po powierzchni wody sprzęt wędkarski. W tak trudnych warunkach najlepiej poradził  sobie Kamil Górecki, który złowił przeszło 3 kg ryb. Naszą Gminę tradycyjnie reprezentowali zawodnicy klubu Sensas Bodzentyn, z których najlepiej zaprezentował się Tomasz Stefańczyk zajmując 3 miejsce w swoim sektorze. Po zawodach wszyscy zawodnicy udali się do pobliskiej Świetlicy Wiejskiej w Wilkowie, na obiad oraz ciepłą kawę i herbatę. Uczestnicy zwodów byli oczarowani świetlicą – dziwili się, że w tak małej miejscowości może być tak piękne i praktyczne miejsce, doskonale wyposażone, które bez problemu pomieściło ponad „setkę” gości.

Drugiego dnia zawodów zbiornik okryła gęsta mgła. Woda w zbiorniku z każdą godziną zawodów zaczęła odpadać, a na niebie pojawiło się słońce. Pogoda w niedziele była łaskawsza dla zawodników, a i ryby chętniej chciały z nimi współpracować. Drugiego dnia zawodnicy złowili prawie 4 razy więcej ryb niż pierwszego dnia. W czterogodzinnej drugiej turze zwyciężył Jakub Biedrzycki, który złowił prawie 5 kg ryb. Tego dnia odwiedziła wędkarzy również TVP Kielce przeprowadzając relacje z zawodów i pokazując ją niedzielnym wydaniu Informacji. Również Echo Dnia odwiedziło wędkujących na zbiorniku Wilków. Zainteresowanie imprezą największych w Regionie mediów pokazuje i podkreśla wartość oraz rangę imprezy.

Po policzeniu wyników okazało się, że zwycięzcą V Ogólnopolskich Zawodów Wędkarskich o Puchar Gór Świętokrzyskich został Jacek Kuna z Lublina, drugie miejsce przypadło Kamilowi Góreckiemu natomiast na trzeciej pozycji uplasował się Krzyszycha Andrzej. Najlepszy z reprezentantów naszej Gminy Tomasz Stefańczyk uplasował się na 30 pozycji.

Zwycięzcy zawodów zostali  obdarowani okazałymi pucharami oraz wartościowymi nagrodami.

Tegoroczna edycja zawodów pokazała, że zawody są bardzo znane i cenione w świecie wędkarskim - po dwóch dniach od ukazania się ogłoszenia o zawodach brakowało już wolnych miejsc. Wolnych miejsc zabrakło również w gospodarstwach agroturystycznych w Wilkowie, gdzie na zawody przyjechało ponad 180 osób – zawodnicy pojawili się z całymi rodzinami, trenerami. Część z nich wędkarską przygodę na zbiorniku Wilków rozpoczęła już w czwartek. Uczestnicy chwalili bardzo nasz zbiornik oraz region, zapewniając, że jeszcze nie raz odwiedzą naszą Gminę.

Organizacja imprez na tak wysokim poziomie nie byłaby możliwa bez wsparcia sponsorów, patronów honorowych oraz medialnych. Organizatorzy składają podziękowania Panu Marszałkowi Województwa Świętokrzyskiego Adamowi Jarubasowi za objęcie patronatem imprezy oraz wsparcie finansowe na jej organizację.

Podziękowania kierują dla TVP Kielce oraz Echa Dnia za objęcie patronatem medialnym Zawodów.

Podziękowania kierują również dla Pana Edmunda Gutkiewicza właściciela firmy GUT-MIX, Pana Dariusza Muczko właściciela firmy MUDAR Kielce, Pana Kacpra Góreckiego właściciela firmy Górek-Gliny.pl, Pana Krzysztofa Kałużnego właściciela Firmy MatchPro, Pana Roberta Woźniela właściciela sklepu Internetowego MatchThis.pl, Pana Arkadiusza Szałasa właściciela firmy Victory-Trofea, Pana Karola Serwina właściciela firmy Crusoe,  za wsparcie rzeczowe  podczas organizacji zawodów oraz dla Pani Beaty Surmacz oraz Pana Sławomira Skiby za pomoc przy organizacji zawodów.

Szczególne podziękowania Zarząd KS Sensas Bodzentyn Kieruje do Pana Ernesta Gutkiewicza Prezesa Sensas Polska oraz Pana Sławomira Krawczyka Prezesa Akamit Sp. z o.o. za wspieranie działalności Klubu Sportowego Sensas Bodzentyn oraz wsparcie rzeczowe i finansowe imprezy.

Osobne podziękowania Zarząd KS Sensas Bodzentyn kieruje do Burmistrza Stanisława Marka Kraka za wspieranie działalności Klubu oraz Wielką pomoc w promowaniu Miasta i Gminy poprzez organizację ogólnopolskich zawodów wędkarskich.

(L.Cz.)

 

V Ogólnopolskie Zawody Wędkarskie o Puchar Gór Świętokrzyskich - I Tura - ZOBACZ

V Ogólnopolskie Zawody Wędkarskie o Puchar Gór Świętokrzyskich - II Tura - ZOBACZ

V Ogólnopolskie Zawody Wędkarskie o Puchar Gór Świętokrzyskich - Wyniki końcowe - ZOBACZ

Cała galeria zdjęć do pobrania - tutaj!!

Duże zdjęcie GRUPOWE do pobrania - tutaj!!

Panoramy z Wilkowa do pobrania - tutaj!!

IMG 2100
IMG 2102
IMG 2109
IMG 2114
IMG 2116
IMG 2121
IMG 2134
IMG 2142
IMG 2146
IMG 2147
IMG 2180
IMG 2183
IMG 2187
IMG 2207
IMG 2221
IMG 2229
IMG 2240
IMG 2245
IMG 2269
IMG 2277
IMG 2283
IMG 2295
IMG 2329
IMG 2345
IMG 2358
IMG 2374
IMG 2392
IMG 2400
IMG 2403
IMG 2409
IMG 2411
IMG 2417
IMG 2422
IMG 2440
IMG 2452
IMG 2462
IMG 2470
IMG 2476
IMG 2482
IMG 2491
IMG 2501
IMG 2507
IMG 2521
IMG 2550
IMG 2561
IMG 2565
IMG 2578
IMG 2591
IMG 2598
IMG 2606
IMG 2637
IMG 2640
IMG 2645
IMG 2649
IMG 2652
IMG 2656
IMG 2657
IMG 2658
IMG 2670
IMG 2695
IMG 2711
IMG 2715
grupowe