Skip to main content
Partonat Burmistrza MiG Bodzentyn
Defibrylator Bodzentyn

Strażacy z OSP Bodzentyn rozpoczynają realizację BO 2022. Pierwsze defibrylatory już w Bodzentynie

Strażacy z OSP Bodzentyn rozpoczynają realizację BO 2022. Pierwsze defibrylatory już w Bodzentynie

22 kwiecień 2022

Zgodnie z zaplanowanym harmonogramem strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Bodzentynie rozpoczęli realizację Budżetu Obywatelskiego Miasta Bodzentyn 2022. Przypomnijmy, że zwycięski projekt „Akcja defibrylacja - zakup defibrylatorów AED oraz Quada z przyczepą ratowniczą” zdobył 191 głosów i na realizację zadania autorzy projektu otrzymali 113 358,28 złotych. Dzięki tej inicjatywie w tym roku był możliwy zakup 5 ogólnodostępnych defibrylatorów oraz specjalnych szafek do ich przechowywania. Zgodnie z obietnicą Ochotnicza Straż Pożarna w Bodzentynie po zamontowaniu wszystkich urządzeń, zorganizuje szkolenia dla mieszkańców z ich obsługi i postępowania związanego z Nagłym Zatrzymaniem Krążenia.

Ze względu na to, że część defibrylatorów już została zamontowana (budynek Ochotniczej Straży Pożarnej, ul. Rynek Górny 11, Sklep Delikatesy Centrum ul. Suchedniowska 19c oraz sklep Lewiatan, ul. Plac Żwirki 24 - Rynek Dolny) pragniemy udostępnić film instruktażowy, dzięki któremu możecie Państwo już w tym momencie zapoznać się z wykorzystaniem ogólnodostępnych defibrylatorów. Film przedstawia obsługę identycznego urządzenia, które już zostało zamontowane. Pozostałe dwa defibrylatory zostaną zainstalowane w najbliższym czasie na budynku dawnego gimnazjum przy ul. Wolności, gdzie obecnie znajduje się budynek Szkoły Podstawowej oraz przy sklepie Biedronka na ul. Opatowskiej. Strażacy obecnie czekają również na pozostałe elementy wyposażenia quada, który również został już zakupiony ze środków z Budżetu Obywatelskiego. O tej części realizacji projektu poinformujemy w najbliższych tygodniach.


W imieniu wszystkich strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Bodzentynie, dziękujemy za wszystkie oddane głosy na nasz projekt. Po raz kolejny Mieszkańcy Bodzentyna udowodnili, że bezpieczeństwo jest dla nich najważniejsze. Dziękujemy

Film instruktażowy - defibrylatora AED

Gdzie znajdują sie defibrylatory w Bodzentynie?