Skip to main content
Partonat Burmistrza MiG Bodzentyn
95 lat istnienia ochotniczej Straży Pożarnej w Psarach

95 lat istnienia Ochotniczej Straży Pożarnej w Psarach

95 lat istnienia Ochotniczej Straży Pożarnej w Psarach

06 maj 2022

3 maja obchodzimy Święto Narodowe upamiętniające uchwalenie Konstytucji 3 Maja. Jednak tego dnia w naszej gminie świętowaliśmy z dwóch powodów. Drugim świętem był jubileusz 95-lecia istnienia jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Psarach. Z tej okazji w lokalnej remizie odbyła się skromna uroczystość, podczas której druhowie wraz z zaproszonymi gośćmi świętowali tą wyjątkową okazję. Obchody rozpoczęły się tradycyjnie od uroczystej Mszy Świętej w kościele parafialnym pw. Matki Bożej Pięknej Miłości w Psarach, którą poprowadził ks. Adam Bujak. Na dalszą część wydarzenia uczestnicy wydarzenia przenieśli się do remizy strażackiej oddalonej kilkanaście metrów od kościoła w Psarach.

Świętowanie jubileuszu w remizie OSP Psary rozpoczęto od wręczenia strażakom okazjonalnych grawertonów upamiętniających 95-lecie istnienia jednostki. Pamiątkowe tabliczki na ręce strażaków złożył Burmistrz Miasta i Gminy Bodzentyn Dariusz Skiba wraz z Przewodniczącą Rady Miejskiej Teresą Bzymek, Radnym Rady Miejskiej Jerzym Tofilem oraz sołtysami: Krzysztofem Arczewskim, Grzegorzem Harabin i Mariuszem Pająkiem. Podczas uroczystości Burmistrz Dariusz SKiba podziękował również strażakom za ich dotychczasową służbę na rzecz lokalnej społeczności i całej gminy ora złożył życzenia dalszych sukcesów i pomyślności zarówno w życiu zawodowym jka i prywatnym. W imieniu całej OSP w Psarach Prezes OSP Psary Dominik Skarbek wraz z Wiceprezesem-Naczelnikiem OSP Psary Grzegorzem Lodzińskim serdecznie podziękowali wszystkim przybyłym gościom za obecność na jubileuszu 95-lecia działalności jednostki oraz bezpośrednio Burmistrzowi MiG Bodzentyn za dotychczasową dobrą współpracę pomiędzy OSP, a Urzędem Miasta i Gminy w Bodzentynie.

Mamy nadzieję, że za pięć lat będziemy huczne świętować 100-lecie OSP w Psarach w z obecnymi i przyszłymi druhami z Psar i okolic. Jeśli chcesz stać się częścią tej tradycji i zaangażować się społecznie w pomoc mieszkańcom dołącz już dziś do grona strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Psarach. Wszystkie osoby zainteresowane wstąpieniem w szeregi OSP zapraszamy do kontaktu za pomocą Messenger'a na profilu: https://www.facebook.com/OSP-Psary-Stara-Wie%C5%9B-109722151580506  ewentualnie za pomocą e-maila: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Nie zwlekaj napisz się już dziś.  Zapraszamy wszystkich w wieku 16 - 65 (16-17 latków za zgodą rodziców)