Skip to main content
Partonat Burmistrza MiG Bodzentyn
Święto Orkiestr Dętych z udziałem Młodzieżowej Orkiestry Dętej OSP Bodzentyn

Święto Orkiestr Dętych z udziałem Młodzieżowej Orkiestry Dętej OSP Bodzentyn

Święto Orkiestr Dętych z udziałem Młodzieżowej Orkiestry Dętej OSP Bodzentyn

09 maj 2022

XIII Powiatowy Przegląd Orkiestr Dętych to coroczne święto nie tylko dla muzyków należących do zespołów ale i miłośników muzyki na żywo płynącej ze sceny. Tegoroczne święto odbyło się w niedzielę 8 maja 2022 r. w Daleszycach. Wśród 8 orkiestr i blisko 250 muzyków z terenu powiatu kieleckiego nie mogło zabraknąć Młodzieżowej Orkiestry Dętej OSP w Bodzentynie. Nasi muzycy jak zawsze zaprezentowali się ze świetnej strony przedstawiając licznie zebranej publiczności swój kunszt muzyczny i doskonałą aparycję.

Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP Bodzentyn wraz z innymi orkiestrami z powiatu na rozpoczęcie wydarzenia zagrali wspólnie Hymn Polski z okazji przypadającej na 8 maja 77. rocznicy zakończenia II wojny światowej. Orkiestry zagrały również utwory: Orkiestry Dęte, Marsz Biała Róża oraz Happy Marsz nr. 1. Blisko 250 muzykami pokierował kapelmistrz Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej w Łopusznie Piotr Wójcik.

Nasza orkiestra zaprezentowała się na scenie jako szósta z kolei. Muzycy pod batutą kapelmistrza Jerzego Łapińskiego zagrali utwory: "Da moja Łysico", "Marsz Herkules", "Piknik Latem", "New York, New York" oraz "Droga do Kenii"

Na zakończenie wydarzenia każdy z zespołów otrzymał pamiątkowy dyplom i nagrodę pieniężną za udział w XII Powiatowym Przeglądzie Orkiestr Dętych w Daleszycach. Nagrody w wysokości 500 zł dla każdej orkiestry ufundowało Starostwo Powiatowe w Kielcach. O poczęstunek i świetną atmosferę zadbało Miasto i Gmina Daleszyce

Zdjęcia: FB/StarostwoPowiatowewKielcach/Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP Bodzentyn