Skip to main content
Partonat Burmistrza MiG Bodzentyn

Ogólnopolskie Zawody Łucznicze o Puchar Gór Świętokrzyskich

W niedzielę 18 maja na boisku Łysicy Bodzentyn przy ulicy Wolności, odbyły się Ogólnopolskie Zawody Łucznicze o Puchar Gór Świętokrzyskich. W zawodach wysokie miejsca zajęli zawodnicy ULKS Grot Bodzentyn. Pierwsze miejsce w kategorii młodzik zajął Jakub Matania. Wiktoria Cheromińska zajęła trzecie miejsce ustanawiając swój rekord życiowy, a Wiktoria Lasek była druga na podium. Na turnieju zaprezentowało się 80 osób z 8 klubów. Zwycięzcy otrzymali puchary, medale i dyplomy.

Dzień zawodów był doskonałym terminem do świętowania 45-lecia pracy trenerskiej Leszeka Mozerał. Świetny wychowawca wielu zawodników oraz trener, otrzymał pamiątkę z rąk Prezesa Krzysztofa Karonia, reprezentującego Polski Związek Łuczniczy oraz Kierownik Oddziału Kultury Fizycznej i Turystyki Leszek Wnętrzak, reprezentujący Marszałka Województwa Adama Jarubasa. Dzięki olbrzymiemu zaangażowaniu Prezesa ULKS Grot Bodzentyn Dariusza Mataniny oraz Burmistrza Miasta i Gminy Bodzentyn Marka Kraka, zawody przebiegły perfekcyjnie. Zawodnicy i trenerzy chwalili organizację całego wydarzenia, co dla organizatorów i miejscowych trenerów jest bardzo mobilizujące.