Skip to main content
Partonat Burmistrza MiG Bodzentyn
Premiera serialu "MINUTA CISZY" w Bodzentynie

Premiera serialu "MINUTA CISZY" w Bodzentynie

Premiera serialu "MINUTA CISZY" w Bodzentynie

12 wrzesień 2022

Serial "MINUTA CISZY" to najnowsza produkcja CANAL+, która swoją ogólnopolską premierę telewizyjną miała 9 września 2022 roku o godzinie 21:00. Czarna komedia, w której grają takie gwiazdy jak Robert Więckiewicz, Aleksandra Popławska czy Piotr Rogucki została nakręcona w dużej mierze w Bodzentynie, który na potrzeby produkcji przybrał nazwę Boża Wola. W związku z tak dużym udziałem Bodzentyna oraz naszych mieszkańców, za zgodą CANAL+ wraz z Urzędem Miasta i Gminy w Bodzentynie przygotowaliśmy premierę serialu w sali Biblioteki Publicznej i Centrum Kultury w Bodzentynie. Frekwencja podczas wydarzenia przerosła nasze oczekiwania. Sala wypełniła się niemal do ostatniego miejsca. Wśród przybyłych gości znaleźli się statyści z naszej gminy i regionu, których możemy zobaczyć w "Minucie Ciszy". To wydarzenie przypomniało nam obrazy sprzed kilkudziesięciu lat, gdy w sali nad OSP w Bodzentynie cyklicznie spotykali się mieszkańcy, aby wspólnie oglądać filmowe produkcje. 

Zanim wraz z około 150 osobami rozpoczęliśmy wspólny seans, Burmistrz Dariusz Skiba opowiedział nieco o kulisach całego przedsięwzięcia jakim było sprowadzenie ekipy filmowej do Bodzentyna i umożliwienie jej swobodnej i bezproblemowej pracy na terenie naszego miasta. Były również rozmowy z widzami i statystami, którzy brali czynny udział w kręceniu serialu. Na przybyłych gości czekała również niespodzianka pod postacią darmowego popcornu przygotowanego przez drużynę harcerską z Bodzentyna, który dodatkowo umilił wspólne oglądanie. Wraz z rozpoczęciem premierowego odcinka i ujrzeniu już w pierwszych scenach znajomych twarzy rozległy się brawa i okrzyki. Każdy z uwagą oglądał każdą scenę serialu i wyczekiwał na pierwsze kadry z Bodzentyna. Podczas serialu uczestnicy wydarzenia na gorąco komentowali sceny, w których mogliśmy zobaczyć m.in. cmentarz parafialny w Bodzentynie, parafię oraz w oddali ruiny Pałacu Biskupów Krakowskich w Bodzentynie. Tuż po zakończeniu pierwszego odcinka i napisach, w których umieszczono podziękowania dla Burmistrza, pracowników urzędu i mieszkańców Bodzentyna słychać było wśród uczestników wiele pozytywnych komentarzy na temat serialu. 

Ogromnie dziękujemy wszystkim za udział i przybycie na premierę serialu "Minuta Ciszy". Dziękujemy również harcerzom za pomoc w organizacji wydarzenia i przygotowanie popcornu dla widzów. Zachęcamy również do oglądania pozostałych odcinków na platformie CANAL + Online w Internecie lub CANAL + PREMIUM na ekranie telewizora. 

Organizatorami wydarzenia był Urząd Miasta i Gminy Bodzentyn oraz e-Bodzentyn.pl. W Sercu Gór Świętokrzyskich.