Skip to main content
Partonat Burmistrza MiG Bodzentyn
Rekordowa XXII kwesta w Bodzentynie. Zebrano o blisko 60% więcej pieniędzy niż przed rokiem

Rekordowa XXII kwesta w Bodzentynie. Zebrano o blisko 60% więcej środków niż przed rokiem

Rekordowa XXII kwesta w Bodzentynie. Zebrano o blisko 60% więcej środków niż przed rokiem

03 listopad 2022

Jak co roku w okresie Wszystkich Świętych przed cmentarzami w całym kraju ustawiają się wolontariusze, którzy zbierają środki na szczytne cele. Nie inaczej było w Bodzentynie. W tegorocznej zbiórce udział wzięło 115 wolontariuszy, którzy kwestowali od 30 października do 1 listopada 2022 r. w godzinach 8:00 - 16:00. Przez trzy dni kwestujący zebrali rekordową sumę 17 002,55 złotych w tym 8 euro i 1 turecką lirę. To suma o blisko 60% wyższa niż przed rokiem, gdy kwestujący uzbierali 10 655,24 złotych i o 5 992,60 zł więcej niż przed trzema laty, gdy pobito wcześniejszy rekord. (w 2020 roku kwesta się nie dobyłą z powodu COVID-19)

Wszystkie zebrane środki organizator zbiórki czyli Towarzystwo Przyjaciół Bodzentyna przekaże na renowację zabytkowych pomników na Cmentarzu Parafialnym w Bodzentynie. Podsumowanie kwesty odbyło się w środę 2 listopada w Domu Seniora przy ul. Świętego Ducha. W imieniu organizatorów dziękujemy za każdy grosz wrzucony do puszki. 

Podziękowania

W imieniu organizatorów XXII Kwesty Na Renowację Zabytkowych Nagrobków  przeprowadzonej w dniach od 30 października do 1  listopada br. pragnę poinformować, że zebraliśmy 17002 zł  i 55gr w tym 8 euro i 1 turecka lira (jest to suma o blisko 6 tysięcy wyższa od dotychczasowego rekordu). Powyższa kwota zostanie przeznaczona na renowację zabytkowych nagrobków i pomników cmentarnych o wielkich wartościach historycznych i artystycznych.

Za dotychczas zebrane pieniądze dokonano renowacji około trzydziestu pomników co można było zobaczyć na bilbordach, które były wywieszone podczas kwesty.

Wszystkim ofiarodawcom i 115 kwestującym wolontariuszom w imieniu organizatorów składam serdeczna podziękowania za wsparcie naszej inicjatywy.

Wyrazy podziękowania składam również ks. proboszczowi dr Leszkowi Sikorskiemu za stałą troskę o cmentarz parafialny oraz pomoc i współpracę przy ratowaniu cmentarnych pomników.

 

Przewodniczący
Towarzystwa Przyjaciół Bodzentyna
mgr inż. Michał Rachtan