Skip to main content
Partonat Burmistrza MiG Bodzentyn
Rekordowy finał WOŚP w gminie Bodzentyn

Rekordowy finał WOŚP w gminie Bodzentyn

Rekordowy finał WOŚP w gminie Bodzentyn

31 styczeń 2023

Za nami 31. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Mieście i Gminie Bodzentyn. Od kilku lat niemal tradycją jest, że każdy finał w naszej gminie kończy się rekordem zebranych funduszy dla WOŚP. Nie inaczej było w tym roku. Mieszkańcy Miasta i Gminy Bodzentyn ponownie pokazali swoją hojność dla potrzebujących i wspólnymi siłami przekazali do puszek wolontariuszy ze sztabu nr 6871 przy Bibliotece Publicznej im. Adeli Nawrot i Centrum Kultury w Bodzentynie aż 16 525,80 złotych. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku zebraliśmy 13 891,63 złote i 12 euro.

Tegoroczny 31. finał WOŚP odbył się pod hasłem „Żyj zdrowo w zdrowym świecie”, a zebrane środki zostaną przekazana na sprzęt medyczny i laboratoryjny do walki z sepsą. Sepsa jest to zespół zagrażających życiu objawów, które towarzyszą silnemu zakażeniu organizmu drobnoustrojami. Prowadzi ona do niewydolności wielu narządów - serca, płuc, czy też nerek.

Jak co roku każdy z nas miał wiele możliwości, aby wesprzeć Orkiestrę prowadzoną przez Jurka Owsiaka. Można było to zrobić w sieci poprzez eSkarbonki, licytacje na portalach aukcyjnych lub przez wpłacanie środków na konto WOŚP. Lokalnie mogliśmy zasilać puszki wolontariuszy oraz brać udział w licytacjach przygotowanych w miejscowych sztabach. Również w Bodzentynie w sali Biblioteki Publicznej i Centrum Kultury odbyły się licytacje, które poprowadził Burmistrz Dariusz Skiba wraz z Dyrektorem BPiCK Marcinem Sikorskim. 

Wielkie granie w Bodzentynie rozpoczęliśmy w niedzielę o 15:00 od występu Młodzieżowej Orkiestry Dętej w Bodzentynie. Na początek orkiestra zagrała nam hymn WOŚP oraz zaprezentowała kilka innych znanych utworów ze swojego repertuaru. 

Przed widzami wystąpił również Michał Steciak.  Wokalista podczas swojego koncertu zaśpiewał utwory takich artystów jak Andrea Bocelli, Ed Sheeran, Budka Suflera czy Elton John. W trakcie występu odbywały się krótkie przerwy, podczas których zebrani mieszkańcy gminy mogli licytować przedmioty przekazane przez lokalne firmy, stowarzyszenia, mieszkańców oraz organizacje. Widzowie licytowali m.in. koszulkę Arkadiusza Milika wraz z oryginalnym autografem, ciasta i słodycze, bony, vouchery, obrazy, lampy, szaliki, ubrania i wiele innych ciekawych przedmiotów, które zostały w sumie wylicytowane za kilka tysięcy złotych. 

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wsparli tegoroczny finał, a w szczególności Bibliotece Publicznej im. Adeli Nawrot i Centrum Kultury w Bodzentynie, Młodzieżowej Orkiestrze Dętej OSP Bodzentyn, wszystkim darczyńcą i licytującym, a przede wszystkim dziękujemy wolontariuszom WOŚP z terenu gminy Bodzentyn – Anna Obara, Agata Pająk, Anna Durlik, Karolina Barcikowska, Aleksandra Skiba, Dariusz Skiba, Wojciech Kózka, Dorota Kózka, Janusz Maciejski. Dziękujemy również za zaangażowanie Pani Agnieszka Barcikowska oraz Laura Skiba