Skip to main content
Partonat Burmistrza MiG Bodzentyn
III Nalot Morsów na Łysicę już 5 lutego!

III Nalot Morsów na Łysicę już 5 lutego!

III Nalot Morsów na Łysicę już 5 lutego!

01 luty 2023

Morawickie Stowarzyszenie Morsów "Byle do Zimy!" serdecznie zaprasza wszystkich fanów morsowania i przygód do udziału w wydarzeniu III Nalocie Morsów na Łysicę, które odbędzie się w niedzielę 5 lutego 2023 roku o godzinie 11:20 na parkingu przy klasztorze w Świętej Katarzynie. Udział w marszu może wziąć każdy więc jeśli nie koniecznie jesteś fanem morsowania i spacerów zimą w szortach i stroju kąpielowym po górach, możesz również wziąć udział w dowolnym okryciu. Na uczestników tego niecodziennego wydarzenia będzie czekać ciepła herbata oraz kawa. Na zakończenie Sabatu Morsów, uczestnicy przeniosą się nad zalew w Wilkowie. Zapraszamy! 

Wybierając się na tę wyprawę warto zabrać ze sobą wygodne buty, czapki i rękawice. W przypadku Pań, które będą morsować warto zabrać coś na siebie! Koniecznie zabierzcie plecak z pełnym ubraniem - jest konieczny dla waszego osobistego bezpieczeństwa (a także rozgrzeje plecy).

ok 11.20 prosimy uczestników o przygotowanie się do rozpoczęcia Nalotu 

ok. 11.30 - startujemy w stronę bramy Parku 

Osoby sukcesywnie schodzące z Łysicy zaczną docierać na parking ok godziny 13.00

o godzinie 15.00 spotykamy się na morsowisku w Wilkowie - tam robimy sobie rozgrzewkę i wspólne pamiątkowe zdjęcie. Po morsowaniu udajemy się na miejsce ogniskowe.

ok godziny 16.00 następuje zakończenie zlotu.

Prosimy o zapewnienie praktycznie tego samego co rok temu , czyli :

- zabezpieczenie medyczne (OSP) przy bramie Parku 

- ciepły poczęstunek i muzyka zespołu ludowego na parkingu od godziny 13.00 (pierwsze schodzące osoby powinny zacząć się już pojawiać) 

- zorganizowanie ogniska w Wilkowie (+kiełbaski i pieczywo 100 osób) 

- będziemy mieli swoje namioty w razie deszczu do przebierania się ale prosimy o ławki które to ułatwią. Będą 2 namioty (kwadrat o boku ok 3-4m) - po obydwu ścianach ustawimy ławki i będzie dobrze.

- może na parkingu przy Łysicy zorganizowalibyście punkt promujący gminę Bodzentyn i region? Nie dajemy w tym roku pakietów startowych więc nie będzie torebek do których włożylibyśmy przewodniki jak rok temu.

- udostepnienie parkingu miejskiego (ten większy w Św. Katarzynie ) - dla uczestników Nalotu 

Tak było rok temu podczas II Nalotu Morsów na Łysicę!

Sprzęt zakupiony ze środków z Budżetu Obywatelskiego 2020