Skip to main content
Partonat Burmistrza MiG Bodzentyn
IV Bieg Walentynkowy nad zalewem w Wilkowie - galeria zdjęć

IV Bieg Walentynkowy nad zalewem w Wilkowie - galeria zdjęć

IV Bieg Walentynkowy nad zalewem w Wilkowie - galeria zdjęć

19 luty 2023

IV Bieg Walentynkowy nad zalewem w Wilkowie przeszedł do historii, a pamięć o tym wyjątkowym wydarzeniu na długo pozostanie w sercach uczestników i kibiców. Mimo niepogody, blisko 60 śmiałków zgromadziło się nad zalewem, gotowych do rywalizacji w duchu sportowej przyjaźni. Biegacze, dzieląc się na trzy grupy, stawili czoła dwóm dystansom, przemierzając trasę wokół zbiornika wodnego w Wilkowie. W pierwszym biegu, pary zmagając się z wiatrem, zimnem i deszczem, walczyły na trasie o długości jednego okrążenia zalewu, czyli około 2 km. W drugim biegu, równie zdeterminowane kobiety i mężczyźni pokonali dystans 3 okrążeń zbiornika, czyli około 6 km.

Głównym celem IV Biegu Walentynkowego było propagowanie zdrowego trybu życia oraz podkreślenie, że każda pora roku jest dobra, aby biegać i ćwiczyć na świeżym powietrzu. Wspaniałe widowisko, połączone z pozytywną atmosferą i dużą dawką endorfin, dało uczestnikom nie tylko wiele radości, ale również motywację do dalszych działań na rzecz własnego zdrowia i kondycji fizycznej.

Organizatorami wydarzenia była Fundacja "Szlachetne Serce" oraz Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie, Biblioteka Publiczna i Centrum Kultury w Bodzentynie oraz Miasto Skarżysko - Kamienna.

Partnerami wydarzenia byli: Kombinat Formy w Skarżysku - Kam., Decatlon - Kielce, Kaufland - Skrarżysko - Kam., Sołtysa Świętej Katarzyny Pana Piotr Janicki oraz Winnica Milanowska
Imprezę oraz rozgrzewkę poprowadziła Wioleta Jończyk. 

Każdy z uczestników otrzymał zestaw startowy oraz pamiątkowy medal za udział w wydarzeniu. Najlepsi biegacze za 1, 2 oraz 3 miejsce dostali statuetki wraz z nagrodami rzeczowymi. Na każdego uczestnika wydarzenia czekała gorąca herbata oraz kiełbaska z ogniska. 

W imieniu organizatorów dziękujemy wszystkim uczestnikom i kibicom za udział i zapraszamy za rok na V Bieg Walentynkowy nad zalewem w Wilkowie!

 

Wyniki IV Biegu Walentynkowego nad zalewem w Wilkowie: 

Kategoria - Bieg w Parach
1. Anna Sadza i Andrzej Wotliński 
2. Dagmara Cedro i Zofia Wawrzouch - Czarnecki Run Team
3. Marta Gajęcka i Sebastian Borkowski - Biegiem Radom

Kategoria OPEN - kobiety
1. Lidia Czarnecka - Czarnecki Run Team
2. Klaudia Szmigiel - Woźniak Running Team
3. Zuzanna Gajek 

Kategoria OPEN - kobiety
1. Lidia Czarnecka - Czarnecki Run Team
2. Klaudia Szmigiel - Woźniak Running Team
3. Zuzanna Gajek 

Kategoria OPEN - mężczyźni
1. Michał Bąk - Czarnecki Run Team
2. Rafał Czarnecki - Czarnecki Run Team
3. Michał Kołomański - Czarnecki Run Team

Źródło: inf. własna.