Skip to main content
Partonat Burmistrza MiG Bodzentyn
Krematorium zwierząt w Sieradowicach w gminie Bodzentyn powiat Kielecki

Krematorium zwierząt w Sieradowicach w gminie Bodzentyn

Krematorium zwierząt w Sieradowicach w gminie Bodzentyn

09 marzec 2023

W Sieradowicach, w gminie Bodzentyn niedawno otwarto pierwsze krematorium dla zwierząt towarzyszących w województwie świętokrzyskim. W Centrum Kremacji Zwierząt ANIVERSUM możesz godnie pożegnać swojego ukochanego pupila, wybierając między kremacją indywidualną lub łączoną. Dodatkowo, istnieje możliwość wybrania urny na prochy lub zamówienia pamiątek związanych z Twoim zwierzakiem. 

W naszej świadomości do tej pory funkcjonuje przekonanie, że najlepszym miejscem do pochowania ciała domowego pupila jest przydomowy ogródek czy działka. Niestety musimy wiedzieć o tym, że takie działanie, w myśl obowiązujących przepisów, jest nielegalne i skutkuje karą grzywny (art. 154 par.1 i 2, art. 162 par.1 kodeksu wykroczeń Dz.U. z 1971 r. a także Dz.U. Z 2013 poz. 1399 art.3 ust.2 pkt 2c).
Najbardziej powszechnym i legalnym sposobem pożegnania zwierzęcia jest pozostawienie jego ciała w lecznicy weterynaryjnej. Tutaj jednak musimy mieć świadomość, że może ono zostać przekazane do zakładu celem utylizacji wraz z innymi odpadami. Dla większości kochających właścicieli nie jest to rozwiązanie akceptowalne.
Rosnąca świadomość właścicieli oraz szacunek do więzi łączącej ich ze swoimi pupilami powoli otwiera możliwości alternatywnego sposobu pożegnania i postępowania z ich szczątkami. Takim sposobem jest niewątpliwie kremacja w profesjonalnym zakładzie.
Zachęcamy do odwiedzenia strony w celu zapoznania się z ofertą www.aniversum.com.pl
https://www.facebook.com/profile.php?id=100088431650004